Plecaki, torby, organizery wojskowe i survivalowe - NaPrzelaj.com.pl

Plecaki

Planując kilkugodzinny wypad do lasu, górską wędrówkę lub dłuższą wyprawę będzie potrzeba spakowania niezbędnych sprzętów, prowiantu oraz zapasu wody. Ekwipunek w terenie można przenosić na kilka sposobów. Ważne, aby był to sposób wygodny i komfortowy dla użytkownika oraz zapewniający sprawny dostęp do przenoszonego wyposażenia. Plecaki, torby na ramię lub torby biodrowe pozwolą spakować i przenosić podstawowy ekwipunek. Kieszenie taktyczne można wykorzystać do przenoszenia ekwipunku szybko dostępnego np.: butelki z wodą, poncza przeciwdeszczowego, rozpałki itp. Zewnętrzne dodatkowe kieszenie doczepiane do plecaka zwiększają jego pojemność i pozwolą zabrać więcej ekwipunku nie zmieniając samego plecaka na większy. Rzeczy osobiste oraz drobne wyposażenie, które musi być szybko dostępne (np.: latarka, kompas, nóż składany) można wygodnie przenosić w organizerach, nerkach taktycznych, czy specjalnych kieszeniach typu SERE. Ponadto organizery lub kieszenie SERE przenoszone „na ciele”, w taki sposób aby ich nie stracić w żadnej sytuacji, stosowane są do zabudowy zestawu przetrwania. Mapę terenu, po którym się poruszamy warto przenosić w specjalnych pokrowcach - mapnikach. Chronią one mapę przed wpływem pogody oraz rozerwaniem czy zabrudzeniem, jednocześnie nie zmniejszając jej czytelności. Na wypadek załamania pogody dobrze mieć ze sobą pelerynę przeciwdeszczową na plecak,która zabezpieczy ekwipunek przed przemoczeniem.

Plecaki taktyczne, wyprawowe

Plecaki nie zależnie od budowy, pojemności oraz przeznaczenia pozwolą w klasyczny sposób przenosić zgromadzony ekwipunek. Istotne, aby zapewniały komfort noszenia, miały zewnętrzne i wewnętrzne kieszenie oraz przegrody pozwalające odpowiednio posegregować ekwipunek, były wykonane z wytrzymałych materiałów oraz posiadały możliwość podpięcia dodatkowego wyposażenia. Dobrej jakości plecak niezależnie od wielkości zapewni wygodę użytkowania. Na krótki wypad do lasu wystarczy plecak o pojemności do 20 litrów. Jest dość lekki i wygodny. Pozwoli spakować wszystko co potrzebne na kilkugodzinną wędrówkę. Na całodniowe wyjście lub wypad połączony z nocowaniem w terenie przyda się 30-40 litrowy plecak. Umożliwi zabranie większej ilości ekwipunku w tym śpiwora i schronienia. Komfortowy system nośny zapewni wygodę użytkowania, liczne punkty mocowania pozwolą doczepić zewnętrzne kieszenie i dodatkowe wyposażenie. Przy dobrze dobranym ekwipunku 40 litrowy plecak wystarczy na 2-3 dniowe bytowanie w terenie. Na dłuższe wyprawy, szczególnie w zimowym okresie będzie potrzebny plecak o pojemności 50-litrów i większej. Oferujemy doskonałe, sprawdzone plecaki na bushcraft i survival: Helikon-Tex, Snugpak i Wisport.

Torby na ramię i torby biodrowe

Torby na ramię doskonale sprawdzają się na krótkim wypadzie w teren. Pomieszczą ekwipunek na całodzienne wyprawy. Większe, bardziej pojemne modele w sezonie letnim pozwolą również zabrać sprzęt do nocowania. Szerokie, wygodne pasy nośne zapewniają komfort użytkowania. Liczne przegrody i kieszenie umożliwiają posegregowanie ekwipunku, aby był łatwo dostępny. Torby na ramię o bardziej miejskim designie świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Torby biodrowe to wyjątkowo wygodny sposób przenoszenia ekwipunku. Szeroki pas biodrowy oraz szelki gwarantują komfortowy marsz nawet z mocno obciążoną torbą. Torba biodrowa w odróżnieniu od plecaka nie zakłóca termoregulacji pleców. Torby biodrowe są wystarczająco pojemne, aby zabrać ekwipunek na całodzienne przebywanie w terenie. Doskonale sprawdzają się w zastosowaniu taktycznym, survivalu oraz podczas długich marszów terenowych. Oferujemy wykonane z cordury torby taktyczne i bushcraftowe Helikon-Tex.

Kieszenie i organizery taktyczne

Kieszenie taktyczne są często zaprojektowane do przenoszenia konkretnego wyposażenia, np.: kieszeń na butelkę z wodą, kieszeń na kompas, kieszeń na drobne wyposażenie survivalowe, kieszeń na sprzęt elektroniczny, kieszeń medyczna - apteczka, czy kieszeń na mapę - mapnik. Inne modele kieszeni taktycznych mają bardziej uniwersalne przeznaczenie. Pozwalają zabrać dodatkowy ekwipunek, który nie mieści się w plecaku, czy torbie. Wszystkie zewnętrzne kieszenie taktyczne mają możliwość podpięcia do plecaka za pomocą systemu MOLLE/PALS, niektóre mogą być również przenoszone bezpośrednio na pasie. Kieszenie taktyczne na rzeczy osobiste lub drobny ekwipunek mogą być również przenoszone wewnątrz plecaka lub torby. Poprzez np. panel velcro lub Versatile Insert System są mocowane do wewnętrznej ścianki plecaka, aby były łatwo dostępne. Osobnym rodzajem kieszeni taktycznych są organizery. Posiadają wiele kieszonek oraz elastyczne taśmy do posegregowania drobnego wyposażenia survivalowego, czy elementów zestawu EDC. Organizery taktyczne doskonale nadają się do przenoszenia zestawu przetrwania, na wypadek sytuacji awaryjnej w terenie. W takim wypadku powinny być przenoszone bezpośrednio na pasie, bez możliwości zgubienia lub stracenia. W naszej ofercie posiadamy szereg kieszeni i organizerów taktycznych m.in.: Helikon-Tex, Maxpedition, Condor i Wisport.

Nerki taktyczne

Nerki taktyczne to specjalny rodzaj organizerów, które za pomocą własnego pasa nośnego mogą być noszone niezależnie. Najczęściej nerki zakłada się w pozycji biodrowej lub przewieszone ukosem przez ramię. Wiele modeli ma odpinany pas nośny oraz możliwość zamocowana na ekwipunku za pomocą taśm MOLLE/PALS. Nerki taktyczne posiadają niezależne kieszenie zewnętrzne oraz wiele wewnętrznych kieszeni i przegród. Umożliwiają posegregowanie przenoszonych przedmiotów, dzięki czemu są one łatwo dostępne. Doskonale sprawdzają się do przenoszenia np.: rzeczy osobistych lub drobnego wyposażenia survivalowego. Oferujemy nerki taktyczne Helikon.

Pokrowce na plecaki

Pokrowce przeciwdeszczowe stanowią dodatkowe zabezpieczenie plecaka oraz ekwipunku podczas intensywnych opadów deszczu. Jeżeli plecak nie jest fabrycznie wyposażony w składany pokrowiec przeciwdeszczowy, warto się w niego zaopatrzyć we własnym zakresie. Peleryny przeciwdeszczowe dobiera się do pojemności plecaka. Właściwie dobrana peleryna skutecznie zabezpieczy plecak przed przemoczeniem. Polecamy pokrowce przeciwdeszczowe na plecaki Wisport w różnych rozmiarach.

Systemy hydracyjne, camelbaki

Bukłaki hydracyjne to wygodny sposób przenoszenia wody na wyprawie do bieżącego spożycia. Zapewniają wygodne picie, bez potrzeby sięgania po pojemnik z wodą. Camelbaki doskonale sprawdzają się podczas uzupełniania płynów w ruchu: podczas marszu lub biegania. Mocowane są w plecaku, a bieżący dostęp do wody zapewnia rurka zakończona ustnikiem. Praktycznie wszystkie plecaki taktyczne są dostosowane do podpięcia bukłaków hydracyjnych. Mocowane są na wewnętrznej stronie plecowej ścianki plecaka. Plecaki taktyczne o nowszej konstrukcji (np.: Wisport Zipperfox) zapewniają dostęp do wkładu hydracyjnego z boku, bez potrzeby otwierania klapy głównej plecaka. Camelbak zapewnia całkowitą szczelność oraz wyjątkową wygodę przenoszenia i dostępu do wody na wyprawie. Polecamy camelbaki, bukłaki hydracyjne amerykańskiej marki Hydrapak.

319,00 zł
349,00 zł -30,00 zł

Wygodny i funkcjonalny lekki plecak taktyczny o pojemności 20 litrów idealny na krótkie wypady w teren oraz do codziennego użytkowania. Pomieści niezbędne wyposażenie na różne sytuacje.