Artykuły i sprzęt survivalowy, Wyposażenie survival - NaPrzelaj.com.pl

Survival - przetrwanie

Podczas przebywania w terenie może zdarzyć się nieprzewidziana, awaryjna sytuacja. Zdobyta wiedza i doświadczenie są kluczowe do rozwiązania problemu. Niezbędny jest również dobrze dobrany, choćby minimalistyczny ekwipunek. Ułatwi on wybrnięcie z kryzysowej sytuacji, umożliwi, jeśli zajdzie taka potrzeba, wykorzystanie naturalnych zasobów występujących w danym miejscu, a w skrajnej sytuacji pozwoli przetrwać do nadejścia zewnętrznej pomocy.

Wyposażenie na survival, sprzęt survivalowy

Ekwipunek na survival, czy rekreacyjne wyjście do lasu to nie tylko dobry nóż i wygodny plecak. To również dokładny kompas i mapa terenu, zapas wody i prowiantu , a także latarka, krzesiwo, filtr do wody, czy schronienie. Niezbędna w terenie jest odpowiednio wyposażona apteczka. Zabezpieczy wszelkie urazy, zranienia, czy kontuzje jakie mogą się zdarzyć. Umożliwi również udzielenie pomocy w bezpieczny sposób postronnej osobie.

Przetrwanie awaryjnej sytuacji

Ekwipunek survivalowy warto rozszerzyć o zbiór przedmiotów często nie używanych na co dzień, podczas typowego wypadu, kiedy nie dzieje się nic nieprzewidzianego. One mają posłużyć do bezpiecznego przetrwania awaryjnej sytuacji. Oprócz wspomnianej apteczki, stanowiącej tzw. zabezpieczenie przedmedyczne, można zaliczyć tutaj m. in.: gwizdek sygnalizacyjny oraz lusterko sygnalizacyjne, dodatkową filię NRC, namiot awaryjny oraz gotowe zestawy naprawcze. Warto również stosować zasadę zdublowania najważniejszego ekwipunku, na wypadek utraty lub uszkodzenia podstawowego sprzętu. Zgodnie z nią zawsze kompletuje się wyposażenie na bardziej wymagające wypady. Zapasowy, mniejszy nóż, krzesiwo, czy kompas zostaną użyte właśnie na wypadek awarii głównego sprzętu. Całość wyposażenia na sytuacje awaryjne wygodnie jest przenosić w osobnym, szczelnym zasobniku tworzącym tzw. zestaw przetrwania. Zestaw przetrwania można ponadto doposażyć np. o: kilka metrów parakordu, dodatkowe karabińczyki i taśmy wodoodporne, zapałki survivalowe, zapalniczkę oraz podpałki, piłę strunową, tabletki do uzdatniania wody, czy dodatkowe wyposażenie medyczne.  Zestaw survivalowy powinien być przenoszony niezależnie od głównego ekwipunku, najlepiej bezpośrednio na pasie, aby go nigdy nie stracić. Oczywiście warto pamiętać, że podstawowe wyposażenie medyczne powinno być przenoszone osobno w apteczce.