Kuchenki i paliwa

Przygotowanie i spożycie ciepłego posiłku na wyprawie, to nie tylko możliwość delektowania się smakiem ulubionych potraw, ale również czas na odpoczynek i regenerację sił na dalsze etapy wędrówki. Czasem jednak terenowy obiad czy kolację trzeba przygotować szybko i sprawnie, może nie być możliwości lub czasu na pozyskanie materiału na ognisko.

Kuchenki turystyczne

Dlatego warto mieć ze sobą kuchenkę, na której w krótkim czasie zagotujemy wodę na rozgrzewającą herbatę lub szybko podgrzejemy posiłek. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji są lekkie, składane, zajmujące niewiele miejsca kuchenki na paliwo stałe, np. uniwersalna kuchenka Stove firmy 4HEAT, w której jako paliwo mogą służyć gotowe kostki paliwa oraz suche cienkie patyczki zebrane na miejscu lub przyniesione ze sobą.

Gazowa kuchenka turystyczna

Oferujemy również bardzo wydajne, o dużej mocy kuchenki gazowe mogące zagotować litr wody w trzy minuty np. niezawodna kuchenka gazowa SuperFly renomowanej amerykańskiej firmy MSR. Natomiast dla osób, dla których waga zabieranego ekwipunku ma znaczenie oferujemy jedną z najlżejszych na świecie, ważącą zaledwie 72 g, wydajną kuchenkę gazową Crux Lite o mocy 3000W renomowanej firmy Optimus.

Turystyczne zestawy do gotowania

Ponadto posiadamy w ofercie gotowe zestawy do gotowania w terenie składające się z kuchenki oraz kompletu naczyń np. zestaw na paliwo stałe firmy Esbit - Cookset Spirit/Solid Fuel Non-Stick 985 ml lub zestaw z kuchenką gazową firmy Optimus - Crux Lite Terra Solo Cook System. Natomiast dla wszystkich miłośników aromatycznej kawy proponujemy ciśnieniowy ekspres na paliwo stałe Coffee Maker firmy Esbit, który można zabrać ze sobą w teren.