Karabinki

Karabinki są podstawowym, drobnym elementem wyposażenia niezbędnym na każdej wyprawie. Przydatne w różnych codziennych sytuacjach w terenie, niezbędne na wypadek sytuacji awaryjnej. Szeroka oferta modeli dostępna w wielu rozmiarach ułatwia dobór odpowiedniej wielkości karabinka w zależności od potrzeb. Należy pamiętać, że typowe uniwersalne karabinki nie są dopuszczone do wspinaczki i asekuracji. Natomiast doskonale sprawdzają się do podpięcia lub przymocowania dodatkowego wyposażenia do plecaka, torby lub paska, czy spięcia ze sobą różnych przedmiotów. Możne je również wykorzystać przy budowie schronienia oraz do rozwieszenia tarpa lub hamaka. Przynajmniej jeden karabinek warto jest przenosić na stałe w zestawie przetrwania.

Karabińczyki stalowe, aluminiowe oraz z tworzywa.

Karabińczyki wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej, aluminium lub z wytrzymałego tworzywa. Aluminiowe mają w zasadzie taką samą wytrzymałość jak wykonane ze stali, ale dzięki minimalnie mniejszej wadze wybierane są w sytuacji, gdy każdy gram ekwipunku ma znaczenie. Wykonane z tworzywa są lżejsze od swoich stalowych odpowiedników, jednak mają również znacznie mniejszą wytrzymałość. Wykorzystuje się je do mocowania lekkich przedmiotów gdzie nie działają za duże siły. Niektóre modele np.: karabinki Nite Ize z serii SlideLock mają dodatkową blokadę do każdego zapięcia.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór karabinków znanej amerykańskiej firmy Nite Ize, w wielu rozmiarach, przeznaczone do różnych zastosowań. Małe karabinki S-Binner MicroLock Plastic można wykorzystać do podpięcia drobnych lekkich przedmiotów np. małego kompasu, czy mini latarki. Większe modele np.: stalowy karabinek S-Binner #4 przenoszący obciążenia do 33 kg, może być wykorzystany przy budowie schronienia lub spięciu cięższego ekwipunku ze sobą.
Naszą ofertę uzupełniają zestawy karabinków Wildo wykonane z tworzywa, które idealnie sprawdzają się do przytroczenia manierki z wodą, czy umocowania dodatkowego lekkiego ekwipunku do plecaka.