Kompasy

Kompas, mapa i zegarek to podstawowe, konieczne wyposażenie służące do nawigacji podczas przemieszczania się w terenie. Nieważne czy jest to dwugodzinna wycieczka do lasu czy kilkudniowa wędrówka z dala od cywilizacji, zawsze powinno się umieć precyzyjnie wyznaczyć swoją aktualną pozycję w terenie.

Kompasy turystyczne i survivalowe

Prawidłowe posługiwanie się kompasem oraz mapą i umiejętność wyznaczenia przebytego dystansu np. na podstawie upływającego czasu lub ilości postawionych kroków to gwarancja przybycia do celu wędrówki, bez możliwości tzw. stracenia orientacji, czyli po prostu zgubienia się w terenie.

Kompas dla podróżnika

W naszej ofercie posiadamy zarówno proste kompasy przeznaczone do nauki nawigacji np. kompas mapowy Glow in The Dark firmy Fosco Industries, jak również bardzo zaawansowane i dokładne kompasy renomowanej szwedzkiej firmy Silva świetnie się sprawdzające podczas zaawansowanych wypraw np. kompas mapowy z lusterkiem Ekspedition S model 37454.

Ponadto oferujemy również mniejsze  kompasy, np. Key Ring Compass  znanej firmy Brunton,  który ze względu na swoje rozmiary może być przenoszony jako tzw. kompas zapasowy np. w zestawie przetrwania.