Moskitiery

Moskitiery podczas przemieszczania się lub biwakowania w terenie stanowią barierę dla uciążliwych owadów. Wybierając się na wyprawę w tropiki lub w naszym klimacie poza okresem zimowym warto pamiętać o moskitierze. Często nie wysiłek lub inne trudy wędrówki, ale natrętne owady występujące w ogromnych ilościach mogą stanowić poważne wyzwanie dla wędrowców. Nie dają wytchnienia w dzień i w nocy, w wielu przypadkach skutecznie obniżając morale i chęć przetrwania kolejnego dnia wyprawy. Przy bardzo dużej populacji uciążliwych owadów np. komarów nie są skuteczne żadne naturalne oraz chemiczne preparaty. Owady przełamują barierę wytwarzaną przez substancje odstraszające. Moskitiery skutecznie zabezpieczają głowę i twarz podczas marszu, czy prac w obozie, a rozpięte w miejscu odpoczynku zapewniają spokojny sen.
W naszym sklepie oferujemy skuteczne moskitiery, wykonane z bardzo gęstej siatki o drobnych oczkach, przez które nie przedostaną się żadne owady. Polecamy produkty: Lesovik, Lifesystems, Ticket To The Moon, BCB oraz Helikon-Tex.

Moskitiera na głowę

Skuteczny sposób ochrony głowy, szyi i twarzy przed uciążliwymi owadami. Moskitiery wykonana są z bardzo gęstej siatki nie dopuszczając owadów do wewnątrz, jednocześnie nie ograniczają widoczności. Posiadają ściągacz utrzymujący moskitierę na głowie oraz dopasowujący ja do szyi. Moskitiery na głowę są bardzo lekkie i zajmują minimalną ilość miejsca w ekwipunku. Polecamy bardzo skuteczną moskitierę na głowę Lifesystems Midge Misquito Head Net wykonaną z wytrzymałej siatki o 1001 oczkach na cal². Również moskitiera BCB Mosquito Head Net oraz Helikon Poliester Mesh skutecznie chronią przed owadami, mogą być zakładane na kapelusz lub czapkę.

Moskitiera na hamak

Zapewnia spokojny wypoczynek i sen w hamaku nie dopuszczając owadów do wewnątrz. Moskitiera posiada niezależny system zawieszenia, może być rozpinana w razie potrzeby. Moskitiera jest lekka, a spakowana zajmuje bardzo mało miejsca w ekwipunku. Polecamy moskitierę Lesovik Magla oraz moskitierę Ticket to The Moon Convertible Bugnet pasujące do różnych hamaków.

Moskitiery turystyczne

Pozwalają zabezpieczyć miejsce biwakowania “na ziemi” tworząc namiot chroniący przed owadami. Mogą być używane podczas snu i wypoczynku na ziemi, na łóżku polowym, czy na łóżku w hostelu w odległym zakątku świata. W takim zastosowaniu bardzo skuteczna jest moskitiera Lesovik Magla oraz moskitiera Lifesystems Superlight Micronet Single Mosquito Net. Obydwie wykonane są z bardzo gęstej wytrzymałej siatki, po spakowaniu zajmują bardzo mało miejsca. Posiadają prosty i szybki sposób rozpięcia.