Survival dzieci, Akcesoria turystyczne dla dziecka - NaPrzelaj.com.pl

Kids

Młodsi poszukiwacze przygód potrzebują ekwipunku dostosowanego do wieku i swoich umiejętności. W naszym sklepie oferujemy niezbędne, bezpieczne wyposażenie dla małego wędrowcy, doskonałe na wspólne, rodzinne wycieczki do lasu, czy wypady bushcraftowe.

Sprzęt turystyczny dla dziecka

Skompletuj podstawowy ekwipunek turystyczny, który uatrakcyjni dziecku wypady do lasu oraz biwakowanie na łonie natury. Śpiwory Snugpak Basecamp Kids Explorer zapewnią przyjemny i komfortowy sen na letnim biwaku. Podkładki do siedzenia Fox Outdoor okażą się niezbędne kiedy potrzeba usiąść i odpocząć, czy zjeść posiłek. Całkowicie izolują od mokrego lub zimnego podłoża. Zestawy Light My Fire Pack'n Eat Kit BIO umożliwią wygodne przygotowanie i spożycie rodzinnego posiłku. Wykonane są z bezpiecznego tworzywa nie zawierającego szkodliwych dla zdrowia substancji. Butelki Nalgene Grip-N-Gulp oraz OTF Kids ułatwiają dzieciom picie na wędrówce, ich kształt dostosowany jest do mniejszych dłoni. Butelki Nalgenebezpieczne dla zdrowie i łatwe do utrzymania w czystości.

Pierwszy nóż do lasu dla dzieci

Nóż  to podstawowe narzędzie zabierane w teren. Podaruj swojemu dziecku pierwszy nóż do lasu dostosowany do jego wieku, aby mógł pod Twoim okiem uczyć się leśnego rzemiosła. Oferujemy markowe noże składane oraz noże o stałym ostrzu zaprojektowane do bezpiecznego używania przez dzieci.

Noże składane o blokowanym ostrzu znanej francuskiej firmy Opinel. Modele Opinel My First oraz Opinel Junior posiadają zaokrąglony czubek znacznie zmniejszający ryzyko powstania ran kłutych. Ostrze w nożach Opinel wykonane jest ze stali nierdzewnej Sandvik 12C27, po złożeniu chowa się całkowicie w rękojeść zapewniając bezpieczne przenoszenie noża w kieszeni lub w plecaku. Rękojeść dostosowana jest kształtem do dłoni dziecka i występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Dodatkowo niektóre modele posiadają również nadrukowane motywy zwierzęce. W zależności od modelu rękojeść w nożach Opinel wykonana jest z lakierowanego drewna lub tworzywa. Noże Opinel Junior mają ponad to w rękojeści zabudowany gwizdek alarmowy.
Dla starszych dzieci oferujemy szwedzkie noże Morakniv o stałym ostrzu. Mora Scout 39 Safe to bezpieczny nóż ze stali nierdzewnej posiadający dwa jelce chroniące dłoń przed przypadkowym zsunięciem się na ostrze. Drewniana rękojeść gwarantuje pewny chwyt noża, a dołączona skórzana pochwa wygodne i bezpieczne przenoszenie noża na pasie. Natomiast Mora Rookie charakteryzuje się ostrzem z bezpiecznym zaokrąglonym czubkiem oraz dolnym jelcem chroniącym palce dłoni. Posiada rękojeść z drewna brzozowego pozostawionego w naturalnym kolorze oraz pochwę z tworzywa pozwalającą klasycznie przenosić nóż na pasie.

Nauka rzeźbienia w drewnie

Rzeźbienie w drewnie rozwija kreatywność, uczy cierpliwości i dokładności, dając dziecku ogromną frajdę z własnoręcznie wykonanej figurki zwierzęcia, czy innego przedmiotu. Dla dzieci proponujemy gotowy zestaw do nauki rzeźbienia w drewnie Mora Woodcarving Kit. Składa się on z klasycznego noża do rzeźbienia Mora Woodcarving 120, wstępnie wyrzeźbionej figurki konia oraz instrukcji krok po kroku w jaki sposób należy go wykończyć. Ponad to oferowany przez nas nóż Mora Woodcarving Junior wyposażony w bezpieczny jelec idealnie nadaje się do stawianie pierwszych kroków w rzeźbiarstwie.

Survival dla dzieci

Ekwipunek survivalowy dla dziecka na leśne wyprawy warto uzupełnić o Gwizdek alarmowy Helikon lub gwizdek Safety Whistler firmy Lifesystems. Obydwa wykonane są z wytrzymałego tworzywa i generują głośny, słyszalny z dużej odległości dźwięk. Również mała kieszonkowa latarka to niezbędne wyposażenie na leśna wycieczkę. Doskonale sprawdzi się latarka Olight I3E EOS lub Fenix E01 V2.0. Obydwie mają korpusy wykonane z anodyzowanego aluminium oraz zasilane są jedną baterią AAA.
Wykorzystując Puszkę survivalową Helikon można razem z dzieckiem skompletować minimalistyczny zestaw przetrwania na leśne przygody. Może się on składać np.: z małej latarki, kompasu guzikowego, kilku kartek wodoodpornych i ołówka, gwizdka alarmowego, czy kawałka linki. Oczywiście oferujemy również gotowe zestawy przetrwania przeznaczone dla dzieci zamknięte w szczelnym metalowym pojemniku. Zestaw brytyjskiej firmy BCB My First Adventure Kit zawierający m. in. latarkę, kompas z termometrem, linkę, lusterko sygnalizacyjne z pewnością uatrakcyjni dziecku wyprawy do lasu, czy zabawy w ogrodzie.