Piły

Lekka, poręczna i niezawodna piła składana powinna zawsze zmieścić się w ekwipunku wypadowym. Piła ręczna o bardzo dobrych właściwościach tnących to niezbędne narzędzie szczególnie w pracach obozowych przy szykowaniu opału lub obróbce materiału na schronienie. Piły japońskiej firmy Silky słyną z jakości wykonania i wysokiej efektywności cięcia.

Składane Piły ręczne

Posiadają specjalnie szlifowane zęby brzeszczotu w kształcie klepsydry z precyzyjnie hartowanymi brzegami, co zapobiega zakleszczaniu się piły podczas cięcia i wyłamywaniu zębów. Piła Silky Pocketboy 130-10 o kompaktowych rozmiarach doskonale sprawdzi się w terenie czy na biwaku.

Do cięższych zadań warto wybrać np. piłę Silky Gomboy 240-10 o długości brzeszczotu 240mm, w którym na 30 mm długości brzeszczotu przypada 10 zębów. Natomiast dużą piłą np. Silky Bigboy 360-7 o długości brzeszczotu 360 mm można bez zbytniego wysiłku przeciąć nawet dość duże pnie.

Piła survivalowa

Miłośnicy bushcraftu doceniają zalety składanych pił firmy Opinel, np. piły Opinel No.18 posiadającej dwustronnie szlifowany brzeszczot o wyjątkowych właściwościach tnących osadzony w klasycznej rękojeści z drewna bukowego. Do zestawów przetrwania na wypadek sytuacji ekstremalnej idealnie nadają się piły strunowe np. piła BCB Commando Wire Saw, czy niewiele większa piła łańcuchowa MFH.

Aktywne filtry