Piły

Lekka, poręczna i niezawodna ręczna piła powinna zawsze zmieścić się w ekwipunku. To niezbędne narzędzie szczególnie w pracach obozowych przy szykowaniu opału lub obróbce materiału na schronienie. Wysoka efektywność cięcia oraz ergonomiczny uchwyt zapewnia wydajną i bezpieczną pracę. W sytuacji awaryjnej doskonale sprawdzą się piły strunowe. Ich brzeszczot składa się ze stalowych linek splecionych ze sobą. Zajmują minimalną ilość miejsca, zmieszczą się w każdym zestawie przetrwania.

Ręczna piła składana

To niezbędne narzędzie na leśnym wypadzie, podczas obozowania, na biwaku i kempingu. Piła składana zajmuje bardzo mało miejsca w ekwipunku. Brzeszczot chowany w rękojeść pozwala bezpiecznie przenosić ją w plecaku, czy torbie bushcraftowej, bez ryzyka uszkodzenia innego wyposażenia. Ponadto wiele modeli posiada etui ułatwiające spakowanie piły. Mała składana piła może być również przewożona na stałe w samochodzie na wypadek nieprzewidzianej sytuacji na drodze.
Polecamy kompaktowe piły składane Bahco, np.: piłę Bahco Laplander oraz szeroką ofertę modeli japońskiej firmy Silky, znanych z wysokiej efektywności cięcia. Piła Silky Pocketboy 130-10 o kompaktowych rozmiarach doskonale sprawdzi się w terenie, czy na biwaku. Do cięższych zadań warto wybrać np. piłę Silky Gomboy 240-10 o długości brzeszczotu 240 mm, w którym na każde 30 mm długości przypada 10 zębów.

Ręczna piła łańcuchowa, piła strunowa

Zajmują bardzo mało miejsca w ekwipunku, a piła strunowa może być elementem zestawu przetrwania. Ręczna piła MFH o ostrzach połączonych sworzniami w łańcuch z łatwością przetnie średniej wielkości pień drzewa. Duże uchwyty na zakończeniach piły gwarantują wygodna pracę. Piły strunowe to minimalistyczne narzędzia umożliwiające również w sytuacji awaryjnej przecięcie gałęzi, plastiku, kości lub metalu. Wykonane są ze splecionego drutu ze stali nierdzewnej, na zakończeniach posiadają uchwyty. Oferujemy piły strunowe Helikon-Tex oraz BCB.

Piła survivalowa

Wytrzymałe narzędzie o składanej konstrukcji. Modele o brzeszczocie o długości ponad 30 cm pozwolą przeciąć dość duże pnie drzew. Na wyprawy survivalowe polecamy piły Silky o blokowanym brzeszczocie wykonanym z wysokiej jakości stali weglowej. Brzeszczot posiada specjalnie szlifowane zęby w kształcie klepsydry z precyzyjnie hartowanymi brzegami, co zapobiega zakleszczaniu się piły podczas cięcia i wyłamywaniu zębów. Dla większej efektywności i wygody pracy zostały opracowane modele serii Curve z łukowatym brzeszczotem. Największą wydajność i bezpieczeństwo pracy piły Silky osiągają piłując „do siebie”, prowadząc piłę jednostajnym ruchem bez dociskania. Na wyprawach survivalowych znajdą zastosowanie większe modele np.: piła Silky Bigboy 2000 Outback Edition 360-6,5 o 6,5 zębach na każde 30 mm brzeszczotu lub piła Silky Gomboy 240-10 o 10-ciu zębach na każde 30 mm brzeszczotu. Ponadto na wyprawy survivalowe zabierane są piły strunowe wchodzące w skład zestawu przetrwania.

Piła na bushcraft

W bushcraftowe klimaty najbardziej wpisują się piły składane o drewnianej rękojeści. Takie narzędzia produkuje francuski Opinel. Mają składane, blokowane brzeszczoty wykonane ze stali nierdzewnej oraz wygodną rękojeść z lakierowanego drewna bukowego. Doskonale sprawdzają się w pracach obozowych, przy szykowaniu drewna na opał lub budowie schronienia. Na bushcraftowy wypad idealnie nadaje się również składana piła kabłąkowa. Taką piłę można wykonać samodzielnie, a wystarczy do tego dobrej jakości brzeszczot o odpowiedniej długości, kawałek parakordu oraz drewniane klocki.
W naszej ofercie posiadamy piły Opinel No.12 i Opinel No.18 oraz kompaktowe piły z rękojeściami z tworzywa np.: piłę Bahco Laplander, Silky Pocketboy Outback Edition 170-10, czy Silky Gomboy Curve 210-8 idealnie sprawdzające się na bushcraftowym wypadzie.

Składana piła turystyczna

Na biwaku, wycieczce do lasu, czy podczas wędkowania składana piła znacznie ułatwi przygotowanie drewna na ognisko. W turystyce najbardziej praktyczne są kompaktowe piły składane umożliwiające pocięcie gałęzi o średnicy do 15 cm. Tak przygotowane kawałki drewna mogą posłużyć jako opał na ognisko w plenerze. Dobrej jakości brzeszczot z blokadą zapewni wydajne cięcie, a ergonomiczna rękojeść o antypoślizgowych właściwościach daje duże bezpieczeństwo pracy. Złożona piła zajmuje niewiele miejsca w plecaku, dzięki czemu można ją zawsze zabrać na biwak, czy wyjście do lasu.
Wszystkie oferowane przez nas piły składane doskonale nadają się do turystyki oraz innych aktywności na świeżym powietrzu. Jednak do uniwersalnych zastosowań outdoorowych polecamy przede wszystkim mniejsze, bardziej kompaktowe modele. Piły Opinel No.12 i Opinel No.18 z drewnianą rękojeścią oraz blokowanym brzeszczotem świetnie sprawdzą się na każdym leśnym biwaku. Mniejsze modele japońskich pił Silky: Pocketboy 130-10, Pocketboy 170-10, czy Silky F180-7,5 oraz większa piła Silky Super Accel 210-7,5 o długości brzeszczotu 210 mm to idealne piły na biwak i kemping. Ofertę uniwersalnych pił składanych uzupełniają modele szwedzkiej Bahco np.: piła Bahco 396 HP Orange, czy piła Old Timer Copperhead 2150OT firmy Schrade. Do zastosowań turystycznych proponujemy również składaną piłę kabłąkową Gerber Freescape Camp Saw o brzeszczocie o długości 30 cm.

Ręczna piła do drewna

Oferujemy uniwersalne ręczne piły do drewna o stałym brzeszczocie. Doskonale sprawdzą się w pracach przy domu, w ogrodzie, można je także wygodnie zabrać na biwak. Piła Silky Gomboy 7 210-10 posiada brzeszczot wykonany z wysokiej jakości stali węglowej SK4 oraz zęby szlifowane w czterech płaszczyznach w kształcie klepsydry, co pozwala osiągnąć wysoką sprawność cięcia oraz wykluczyć ryzyko zakleszczania się piły. Brzeszczot o 10 zębach na każde 30 mm długości przeznaczony jest do cięcia świeżego drewna.