Kubki turystyczne

Niezależnie czy jesteśmy na górskim szlaku, wypadzie do lasu, czy dłuższej wycieczce w terenie, po kilku godzinach aktywności warto zjeść ciepły posiłek regeneracyjny i napić się gorącej, rozgrzewającej kawy lub herbaty. Szczególnie jest to istotne w chłodniejszej porze roku.

Kubek turystyczny

W takiej sytuacji bardzo praktyczny jest kubek turystyczny wykonany z metalu (stali nierdzewnej, anodyzowanego aluminium, czy tytanu). Wystarczy postawić go na kuchence gazowej lub na paliwo stałe, aby po chwili móc napić się rozgrzewającego napoju. Ten sam kubek z powodzeniem będzie służył do podgrzania oraz spożycia ciepłego posiłku. Kubki mają praktyczne składane uchwyty, dzięki czemu zajmują mniej miejsca w ekwipunku. Niektóre kubki turystyczne np.: Kubek obozowy Helikon-Tex Camp Cup, czy kubek Rockland Stainless Mug mają uchwyty pokryte warstwą silikonu, która chroni dłoń przed oparzeniem podczas zdejmowania gorącego kubka z ognia.

Kubek termiczny

Po trudach dnia, w leśnym obozie, czy na biwaku, gdy już nigdzie nie trzeba się śpieszyć, można w spokoju delektować się ulubionym smakiem kawy, czy herbaty pitym z kubka długo utrzymującego ciepło np.: GSI Glacier Stainless Camp Cup. Miłośnikom bushcraftu polecamy klimatyczne kubki traperskie ze stali emaliowanej GSI Cup o różnych pojemnościach.

Składany kubek turystyczny

Ciekawym rozwiązaniem są składane kubki turystyczne wykonane z bezpiecznego tworzywa, niezawierającego szkodliwych dla zdrowia substancji. Są bardzo lekkie i zajmują minimalną ilość miejsca w ekwipunku. Nie są przeznaczone do używania na kuchence, natomiast w wygodny sposób pozwalają napić się ciepłego lub chłodnego napoju. Najbardziej znane, praktyczne składane kubki turystyczne produkują szwedzkie firmy Wildo oraz Light My Fire.