Odzież wojskowa, Ubrania militarne i taktyczne - Naprzelaj.com.pl

Odzież

Dobrej jakości oddychająca odzież zapewnia wygodę i komfort noszenia podczas krótkiej wycieczki, dłuższego trekkingu, czy wielodniowej wyprawy survivalowej. Sprawne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, szczególnie w ruchu, zapobiega nadmiernemu zapoceniu, skóra i odzież pozostaje sucha zapewniając właściwy komfort cieplny. Oddychająca odzież chroni przed przegrzaniem w czasie wysiłku, a podczas odpoczynku zapobiega wychłodzeniu oraz nieprzyjemnemu dotykowi mokrych, zimnych ubrań, co dodatkowo może potęgować odczucie chłodu. Oczywiście, aby zapewnić właściwe odprowadzanie wilgoci od ciała wszystkie warstwy odzieży (oraz obuwie) powinny charakteryzować się odpowiednimi parametrami oddychalności. Warto dobierać ubranie w teren nie tylko odpowiednio do pory roku, czy przewidywanej pogody, ale również biorąc pod uwagę charakter wypadu, czy intensywność podejmowanego wysiłku. Generalnie im więcej planowanego ruchu, wysiłku fizycznego w terenie, tym odzież może być „cieńsza”.

Kurtki i poncza

Do ochrony przed nagłym załamaniem pogody, czy intensywnym deszczem doskonale sprawdzają się kurtki Snugpak oraz poncza Snugpak i Helikon. Snugpak Vapour Action to lekka, oddychająca kurtka przeciwdeszczowa na cieplejszą porę roku, chroniącą również przed wiatrem. Zarówno kurtki jak i poncza zapewniają ochronę przed deszczem podczas marszu oraz bytowania w obozie.

Czapki i chusty

Czapki i chusty zapewniają ochronę głowy i szyi na wędrówce. W zimowych warunkach doskonale sprawdzają się czapki i kominiarki zimowe Helikon. W chłodniejszej porze roku przydadzą się szalokominiarki Condor lub chusty arafatki 101Inc. Natomiast latem skutecznie chronią przed palącym słońcem czapki z daszkiem oraz kapelusze Helikon.

Rękawice

Dobre rękawice chronią dłoń przed chłodem oraz przed ewentualnymi urazami podczas prac obozowych. Na wypadzie bushcraftowym świetnie sprawdzą się wykonane z naturalnej skóry rękawice bushcraftowe Helikon. Na zimę polecamy wygodne rękawice Helikon Winter. Podczas działań survivalowych oraz przy posługiwaniu się narzędziami wart o mieć przy sobie rękawice Helikon All Round Tactical.

Skarpety trekkingowe

Dobre skarpety trekkingowe to długie kilometry wędrówki bez otarć, czy odcisków. Zawsze w dobrej formie u celu. Smartwool Phd Outdoor Medium Crew z wełny merino to jedne z najlepszych skarpet outdoorowych, na lato i zimę, doskonale oddychające, dopasowujące się do stopy, wzmocnione w kluczowych miejscach. Dziesiątki kilometrów wędrówki non stop w doskonałym komforcie, bez kontuzji. Oferujemy również skarpety Merino Military oraz Merino Technical brytyjskiej firmy Snugpak. Idealne na trekking oraz wypad bushcraftowy.

Pasy taktyczne

Zapewniają wygodę przenoszenia noża oraz kieszeni z wyposażeniem, które powinno być szybko dostępne. Doskonały sposób do przenoszenia zasobnika z zestawem przetrwania, na sytuacje awaryjne. Lekkie pasy Helikon UTL to komfort w codziennym użytkowaniu oraz na lekkim wypadzie w teren. Natomiast pasy taktyczne Bayonet z bezpieczną klamrą nie zawiodą nawet w najbardziej wymagających wyprawach survivalowych.