Naczynia i sztućce tytanowe

Podczas długich wypraw ekwipunek musi być niezawodny. Co równie istotne powinien ważyć możliwie jak najmniej.Te dwie jakże ważne cechy przy kompletowaniu ekwipunku spełniają naczynia i sztućce tytanowe. Są ultralekkie – prawie dwa razy lżejsze od dobrej jakości naczyń metalowych oraz bardzo wytrzymałe – praktycznie niezniszczalne. Dlatego zabierane są na najtrudniejsze wyprawy w ekstremalne warunki.

Sztućce tytanowe

Mają jeszcze jedną zaletę: po kontakcie z gorącym jedzeniem, czy wrzątkiem bardzo szybko stygną – nie spowodują poparzenia podczas spożywania gorącego posiłku. Natomiast w warunkach zimowych, nawet przy bardzo niskich ujemnych temperaturach nie przyklejają się do ust, czy języka. Ponad to są bezpieczne dla zdrowia, nie zawierają szkodliwych substancji oraz nie ulegają korozji.

Naczynia i sztućce tytanowe

Od wielu już lat wybierane są przez uczestników najbardziej ekstremalnych wypraw. Również miłośnicy bushcraftu, survivalu, czy innych aktywności outdoorowych coraz częściej sięgają po niezawodne sztućce i naczynia wykonane z tytanu.

W naszej ofercie posiadamy sztućce i naczynia tytanowe wiodących światowych marek, m.in: Optimus, SOTO, Lifeventure, czy Light My Fire.