Termosy

Termos to podstawowy element wyposażenia turystycznego. Klasyczne termosy miały szklany wkład, który choć posiadał dobre właściwości termiczne to łatwo ulegał zbiciu, czy uszkodzeniu, eliminując termos z dalszego użytkowania. Obecnie większość produkowanych termosów ma nie tylko nowoczesny design, doskonałe właściwości termiczne, ale są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej o podwójnych ścinkach, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń stanowiąca próżnię. Taka budowa zapewnia świetną izolację i długie trzymanie początkowej temperatury płynu. Nowoczesne termosy turystyczne nie mają już klasycznego zamknięcia z naturalnego korka, który wymagał całkowitego wyjęcia, aby nalać płyn do kubka. Obecnie są używane dwa rodzaje korków, które do nalania płynu nie wymagają jego zdjęcia. Takie rozwiązanie znacznie przedłuża trzymanie temperatury. Korek może być „typu odkręcanego”, wyposażony w uszczelki, którego lekkie przekręcenie powoduje rozszczelnienie zamknięcia i przez specjalny kanał płyn można nalać do kubka. Inny typ to korek automatyczny, gdzie po wciśnięciu lub przestawieniu elementu zaworu będzie można nalać płyn do kubka. Korek automatyczny jest wygodny w użyciu i pozwala na szybki dostęp do zawartości termosu, ale ma gorsze właściwości izolacyjne od korka odkręcanego. Mając na względzie wygodę użytkowania wielu producentów oferuje w standardzie dwa rodzaje korków w swoich termosach. Obecne na rynku termosy mają pojemność od 0,25 L do ponad 2L. Wiele modeli wyposażonych jest w dwa kubki, umożliwiające korzystanie z termosu dwóm osobom na raz. Wysokiej klasy termosy początkową temperaturę płynu utrzymują przez wiele godzin. Zimą oraz podczas chłodnej, wietrznej czy deszczowej pogody zapewniają stały dostęp do rozgrzewającego napoju. W gorące letnie dni mogą być wykorzystane do przenoszenia orzeźwiającego płynu.

Termos turystyczny

Termos turystyczny zapewni długie trzymanie temperatury. Jest wygodny i prosty w obsłudze. Automatyczny korek pozwala na szybki dostęp do zawartości. Jest łatwy do napełnienia oraz czyszczenia. Doskonale sprawdzi się na wypadach za miasto, na wycieczce, w podróży oraz w pracy na zewnątrz i w codziennych sytuacjach. Może być używany do gorących i zimnych napojów. Proponujemy termosy turystyczne Esbit ISO Vacuum Flask i Rockland Astro w różnych pojemnościach oraz termos Rockland Space 1,2 L.

Termos w góry, do lasu i na survival

Wytrzymały termos o bardzo dobrych właściwościach termicznych. Wyposażony w odkręcany korek, który zapewnia lepsze właściwości izolacyjne, całkowitą szczelność, a pozbawiony elementów mechanicznych jest mniej podatny na awarię w trudnych warunkach użytkowania. Dla lepszego chwytu również w zimowej rękawicy lub zmarzniętą dłonią termos pokryty jest powłoką antypoślizgową. Płaskie dno pozwala stabilnie postawić termos na podłożu. W góry, na survival i bushcraft polecamy doskonałe termosy Esbit Vacuum Flask w różnych pojemnościach.

Termos obiadowy

Termos obiadowy po kilku godzinach wędrówki umożliwia zjeść ciepły posiłek regeneracyjny bez potrzeby gotowania w terenie. Doskonale sprawdza się do przenoszenia zupy oraz każdego innego gorącego posiłku. Szeroki otwór ułatwia napełnianie, wygodne jedzenie bezpośrednio z termosu, umożliwiając sięganie łyżką do dna oraz łatwe czyszczenie. Termos obiadowy wyposażony jest w zawór bezpieczeństwa, który zapobiega przed poparzeniem gorącą zawartością podczas otwierania termosu. Szeroka zakrętka może służyć jako miska dla drugiej osoby. Antypoślizgowa powłoka ułatwia chwyt chroniąc przed przypadkowym upuszczeniem termosu. Termos obiadowy doskonale sprawdza się podczas wypadu w teren, górskiej wędrówki, wycieczki za miasto oraz w podróży i w pracy na zewnątrz. Polecamy termosy obiadowe Esbit Foot Jug oraz Rockland Comet o różnych pojemnościach.