Hamaki

Wypoczynek w hamaku podczas wypadu do lasu zyskuje coraz większe grono zwolenników. Hamak rozpięty pomiędzy drzewami daje relaksujący odpoczynek oraz komfortowy sen, jeśli mamy spędzić noc w terenie. Jedną z zalet użycia hamaka na wyprawie jest całkowite odizolowanie się od podłoża. Dzięki zawieszeniu hamaka pomiędzy drzewami nie trzeba brać pod uwagę wpływu często zimnej i mokrej ziemi. Hamak można użytkować przez cały rok, a dla pełnego komfortu niezbędne będzie dodatkowe wyposażenie. Ochronę przed deszczem lub śniegiem oraz osłonę przed wiatrem zapewni rozpięty nad hamakiem tarp. Moskitiera skutecznie zabezpieczy przed uciążliwymi owadami, a komfort cieplny w chłodniejszej porze roku utrzyma odpowiednio dobrana ocieplina zastępująca śpiwór. Hamak rozwiesza się szybko i wygodnie. W lesie jest to szczególnie łatwe, wystarczy wybrać dwa drzewa w odpowiedniej odległości od siebie i pomiędzy nimi rozpiąć hamak. Większość producentów oferuje razem z hamakiem proste w użyciu systemy zawieszenia z regulacją. Hamak można również rozwiesić używając odpowiednio wytrzymałego parakordu, wykorzystując do tego kilka prostych węzłów.
Oferujemy hamaki wraz z akcesoriami uznanych producentów: Lesovik, Ticket To The Moon, Snugpak oraz Rockland. W naszej ofercie posiadamy hamaki pojedyncze i dwuosobowe, hamaki z zintegrowaną moskitierą oraz hamaki w wersji ultralight, niezbędne tam gdzie liczy się każdy gram ekwipunku.

Hamaki turystyczne

Doskonały wybór dla wszystkich, spędzających czas na łonie natury. Zapewniają komfort wypoczynku, są trwałe, łatwe do rozwieszenia i wygodne do spakowania. Umożliwiają wykorzystanie akcesoriów. Wiele modeli posiada łatwe w użyciu zestawy zawieszenia. Hamaki turystyczne występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Idealnie nadają się do zabrania do lasu, na wycieczkę w plener, na biwak lub kemping. Świetnie sprawdzają się podczas relaksu w ogrodzie.
Wszystkie oferowane przez nas hamaki doskonale nadają się do zastosowania w turystyce. Proponujemy doskonały hamak Lesovik Duch oraz pojedyncze i podwójne hamaki Ticket to the Moon. Dla zapewnienia pełnego komfortu wypoczynku polecamy hamak Lesovik Draka z zintegrowaną moskitierą. Natomiast ultralekkie hamaki Lesovik SUL oraz Rockland Ultralight Redwood pozwolą zaoszczędzić miejsce w plecaku oraz zmniejszyć wagę ekwipunku.

Hamak z moskitierą

Do każdego hamaka można dołączyć moskitierę zabezpieczającą przed uciążliwymi owadami. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest system hamakowy posiadający zintegrowaną moskitierę, która nie wymaga dodatkowych odciągów lub systemu zawieszenia, jest idealnie dopasowana do hamaka oraz jest całkowicie wypinana. Doskonałym systemem hamakowym z moskitierą jest uszyty z wysokiej jakości materiałów hamak Lesovik Draka. Zapewnia komfortowy wypoczynek nawet przy wzroście 210 cm!, udźwig do 250 kg oraz niezwykłą funkcjonalność. Po spakowaniu zajmuje niewiele miejsca, a waży jedynie 760 g.

Hamak ultralekki

Doskonały wybór podczas kompletowania ekwipunku na wyprawę. Pozwala ograniczyć wagę zabieranego sprzętu. Hamak ultralekki to pełnowymiarowy hamak o wysokiej funkcjonalności, wykonany z najwyższej jakości materiałów. Taki jest hamak Lesovik SUL. Zapewnia komfortowy wypoczynek osobom o wzroście 2m, 100% przewiewność oraz wytrzymałość na obciążenia do 150 kg. Sam hamak waży jedynie 175 g, a w komplecie z systemem zawieszenia tylko 300 g!. Po spakowaniu zajmuje bardzo mało miejsca w plecaku.

Hamak do lasu, na bushcraft, survival

Na bushcraftowo-survivalowe wypady doskonale nadają się hamaki utrzymane w naturalnej „leśnej” kolorystce, które bardziej wtapiają się w kolory lasu. Przy wyborze hamaka na leśny wypad warto brać pod uwagę m. in.: materiały z jakich został wykonany, funkcjonalność, wytrzymałość na obciążenia, wagę i objętość po spakowaniu oraz wygodę użytkowania. Istotny jest również system zawieszenia: łatwy do rozpięcia i złożenia oraz chroniący korę drzew. Podczas leśnego biwakowania niezbędna będzie moskitiera, a w chłodniejszej porze roku również właściwa ocieplina zapewniające komfortowy wypoczynek i sen.
Na bushcraftowo- survivalowe wypady polecamy hamak Lesovik Duch oraz hamak z moskitierą Lesovik Draka w kolorze Olive Green. Proponujemy również hamaki Ticket to The Moon w kolorze Chocolade, czy Dark Grey oraz hamak Snugpak Tropical i hamak z moskitierą Snugpak Jungle w kolorze oliwkowym. Tam gdzie liczy się każdy gram zabieranego ekwipunku bezkonkurencyjny będzie ultralekki pełnowymiarowy hamak Lesovik SUL.

Hamak na sprzęt

Dodatkowy mały hamak na zabezpieczenie ekwipunku wyprawowego, podwieszany pod głównym hamakiem. Szczególnie przydatny  podczas deszczowej pogody. Zabezpiecza ekwipunek przed zamoczeniem i zabrudzeniem oraz ułatwia uporządkowanie miejsca biwakowania. Hamak na sprzęt pomieści plecak i dodatkowe drobne wyposażenie oraz buty i ubranie, które zdejmujemy przed snem. Do bezpiecznego przechowywania ekwipunku na biwaku polecamy hamak na sprzęt Lesovik Huba, który pasuje do każdego hamaka, wytrzyma obciążenie 15 kg i pomieści 70 litrowy plecak.