Śpiwory turystyczne

Nocowanie w terenie bez odpowiedniego śpiwora może być trudnym doświadczeniem, nawet w cieplejszej porze roku. Nocą temperatura się obniża, jest wyraźnie chłodniej również po bardzo ciepłym dniu, dodatkowo może dojść większa wilgotność, słaba izolacja od podłoża i przy nieodpowiednim śpiworze szybko obniży się komfort cieplny, trudno jest zasnąć i wypocząć przed kolejnym dniem.

Śpiwór turystyczny

Owszem w ciepłym klimacie, czy nawet latem w naszych warunkach można nie używać śpiwora, ale zawsze należy go mieć pod ręką w ekwipunku. Niewłaściwy dobór śpiwora na nocowanie w chłodniejszej porze roku, może spowodować szybkie wychłodzenie organizmu, osłabienie, a nawet zagrożenie zdrowia czy życia. Dlatego właściwie dobrany śpiwór, pod kątem m.in. klimatu czy pory roku, przewidywanych minimalnych temperatur, czy osobistego odczuwania komfortu cieplnego to absolutna podstawa bezpiecznego, wygodnego i komfortowego nocowania w terenie.

Śpiwory wojskowe i rekreacyjne 

W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości syntetyczne śpiwory brytyjskiej firmy Snugpak np. śpiwór turystyczny The Sleeping Bag o komforcie snu -2°C, czy jednosezonowy, lekki i zajmujący mało miejsca w ekwipunku śpiwór Special Forces 1.

Natomiast dla osób biwakujących w chłodniejszej porze roku, czy w warunkach lekko zimowych oferujemy np. śpiwór trzysezonowy Snugpak Softie Elite 4 o temperaturze komfortu -10°C. Posiadamy również w ofercie śpiwory dla młodszych wędrowców, przeznaczone do biwakowania w cieplejszej porze roku - śpiwór Snugpak Basecamp Explorer Kids, który może być rozpinany na płask tworząc kołdrę.

Aktywne filtry