Pasy taktyczne

Pasy taktyczne to element oporządzenia umożliwiający wygodne przenoszenie najbardziej potrzebnego wyposażenia. Przenoszony na pasie nóż, latarka, czy zasobnik z zestawem przetrwania zawsze będzie szybko dostępny. Właściwie podpiętych na pasie elementów wyposażenia nie stracimy i będziemy mogli użyć ich w awaryjnej sytuacji.

Taktyczne i bushcraftowe pasy do spodni

Pasy taktyczne mogą być noszone klasycznie w szlufkach spodni. W ten sposób można zakładać praktycznie każdy rodzaj pasa. Lekkie pasy taktyczne, doskonale sprawdzające się w codziennych zastosowaniach oraz wyjątkowo wytrzymałe, mocne pasy zewnętrzne z bezpieczną klamrą. W tym drugim przypadku, o ile pas jest dobrze skonstruowany, to jego sztywność oraz rozmiar klamry nie ograniczają wygody użytkowania. Oczywiście do przenoszenia w szlufkach spodni przeznaczone są klasyczne pasy wykonane z naturalnej skóry. Niezależnie od szerokości, rodzaju skóry z jakiej powstały, czy sposobu wykończenia pasy skórzane idealnie wpisują się w bushcraftową stylizację.

Zewnętrzne pasy taktyczne

Specjalnym rodzajem pasów taktycznych są pasy zewnętrzne. Przeznaczone są do zakładania na wierzchnią odzież i w zależności od rodzaju umożliwiają podpięcie sporej wagi wyposażenia, bez odczucia zbytniego ciężaru przenoszonego tym sposobem ekwipunku. Zalety pasów zewnętrznych łatwo docenić w chłodniejszej porze roku oraz zimą. Aby dobyć nóż, latarkę lub inny podpięty do pasa podstawowy ekwipunek nie trzeba sięgać pod wierzchnią odzież, czy do plecaka. Zewnętrzne pasy w zależności od przeznaczenia dzieli się na miękkie, półsztywne i sztywne. Te ostatnie to najwyższej klasy zewnętrzne pasy taktyczne, bardzo trwałe, niesamowicie wytrzymałe, a przy tym wygodne oraz zawsze wyposażone w profesjonalną, bezpieczną klamrę, która jest całkowicie zabezpieczona przed przypadkowym wypięciem.