Rękawice

Odpowiednia ochrona dłoni w terenie to podstawa bezpieczeństwa oraz powodzenia zaplanowanych zadań. Wiele czynności na leśnym wypadzie, podczas obozowania, czy survivalowej wyprawy wykonujemy za pomocą dłoni. Dłonie zmarznięte, przemrożone, z odciskami, z rozciętą skórą, czy innymi kontuzjami nie będą już tak sprawne, a jedynie zwiększają ryzyko kolejnych urazów lub wypadków, nawet podczas przeprowadzania prostych czynności.
Typowe obozowe czynności jak np.: budowa schronienia, przygotowanie opału i pożywienia, po precyzyjne posługiwanie się nożem, czy igłą mogą zająć więcej czasu i wysiłku lub być niemożliwe do wykonania, gdy wcześniej nie zapewniliśmy właściwej ochrony dłoni.
Rękawice dobrze dobrane do: pory roku, warunków atmosferycznych i terenowych oraz planowanych zadań zapewnią skuteczną ochroną dłoni i bezpieczny powrót do domu.

Rękawice taktyczne

Na krótkich, turystycznych wyjściach w teren bardzo dobrze sprawdzą się typowe rękawice trekkingowe. Przy dłuższym wypadzie warto zaopatrzyć się w robocze rękawice taktyczne. Są dobrze dopasowane do dłoni, dzięki wstawkom antypoślizgowym zapewniają większe bezpieczeństwo posługiwania się narzędziami oraz chronią dłoń przed kontuzjami i zabrudzeniem. Dobrze dostosowane rękawice do typowych zadań na survivalowym wypadzie produkuje Helikon-Tex np. Rękawice All Round Tactical.

Zimowe rękawice taktyczne

Rękawice taktyczne występują również w wersji zimowej, np. Rękawice Helikon-Tex Impact Duty Winter Mk2. Posiadają wewnętrzną ocieplinę dodatkowo chroniącą dłoń przed wpływem ujemnych temperatur jednocześnie zapewniając pewny i precyzyjny chwyt.

Rękawice bushcraftowe

Na bushcraftowym wypadzie świetnie sprawdzą się rękawice wykonane z naturalnej skóry. Zapewniają bezpieczną pracę narzędziami, a dodatkowe wzmacniające wstawki znacznie przedłużają ich trwałość. Rękawice skórzane są również bardziej odporne na działanie ognia i wysokich temperatur, więc idealnie nadają się do prac obozowych. Skórzane rękawice bushcraftowe w wersji letniej i zimowej produkuje Helikon-Tex, np. Rękawice Woodcrafter oraz Ranger Winter.