Lista produktów marki Wildo

Wildo, Szwecja

Wildo to szwedzka marka produkująca krzesiwa survivalowe oraz naczynia i akcesoria turystyczne. Jej produkty cechują się minimalizmem, niezawodnością oraz trwałością w warunkach terenowych.

Marka Wildo została założona w 1979 roku przez miłośnika turystyki Ingvara Svantessona oraz kapitana i instruktora technik przetrwania szwedzkiej armii Jana Anderssona, którzy korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia postanowili stworzyć praktyczne, lekkie i wytrzymałe artykuły turystyczne. Od samego początku kładli nacisk, aby ich wyroby były minimalistyczne, lekkie i trwałe w każdych warunkach, wychodząc z założenia, że często im prostsza konstrukcja tym jest bardziej niezawodna. Tak powstał słynny kubek składany Wildo Fold-A-Cup, który zrewolucjonizował rynek i przyczynił się do rozwoju składanych naczyń turystycznych. Jego projekt jest chroniony jako część dziedzictwa kulturowego Szwecji.
W 2011 roku markę przejął Erik, syn Jana Anderssona, który wciąż rozwija firmę czerpiąc z jej bogatego doświadczenia. W swoich produktach Wido coraz śmielej wprowadza bio-plastik, przyczyniając się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.
Wildo swoją ofertę kieruje do turystów, miłośników survivalu oraz wszystkich wypoczywających w naturze. Produkty Wildo doskonale sprawdzą się na biwaku, kempingu, wypadzie survivalowym oraz na górskim szlaku. Są praktyczne w podróży, na wycieczce oraz w codziennym użytkowaniu w pracy lub szkole.

Wildo krzesiwa survivalowe

Krzesiwa survivalowe Wildo to jedne z najbardziej niezawodnych krzesiw na rynku. Skutecznie rozpalą ogień w każdych warunkach. Wytwarzają mocne iskry o temperaturze prawie 3000°C oraz starczają nawet na kilkanaście tysięcy krzesań. W sytuacji awaryjnej mogą być używane do sygnalizacji, wytwarzają błysk światła widoczny w nocy z ponad kilometra. W komplecie posiadają skuteczną blaszkę iskrownik. Krzesiwa survivalowe Wildo oferowane są w dwóch wersjach Pro Smalli i Pro Large, mają takie same właściwości, różnią się jedynie rozmiarem pręta krzeszącego.

Wildo kubek składany Fold-A-Cup

Kubek składany Wildo Fold-A-Cup to flagowy produkt szwedzkiej marki, który podbił i zrewolucjonizował rynek składanych naczyń turystycznych. Jego wzór jest chroniony jako część szwedzkiego dziedzictwa kulturowego. Kubek Wildo Fold-A-Cup to bardzo lekkie naczynie wykonane z tworzywa niezawierającego substancji szkodliwych dla zdrowia. Może być używany do ciepłych i zimnych napojów, praktyczny uchwyt pozwala wygodnie uchwycić kubek. Po złożeniu zajmuje minimalną ilość miejsca, zmieści się w kieszeni udowej spodni. Kubek Wildo Fold-A-Cup oferowany jest w dwóch praktycznych pojemnościach 250 ml i 600 ml oraz w szerokiej gamie kolorystycznej.

Wildo niezbędniki turystyczne

Niezbędnik turystyczny Wildo to praktyczny Spork łączący cechy noża, widelca i łyżki. Umożliwia wygodnie spożyć posiłek w warunkach terenowych. Wykonany jest z tworzywa, które nie zawiera szkodliwych PVC i BPA. Otwór w uchwycie umożliwia przytroczenie niezbędnika do ekwipunku. Niezbędniki Wildo oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Wildo zestawy turystyczne, menażki

Wildo to znany producent prostych i funkcjonalnych zestawów turystycznych. Są minimalistyczne i lekkie, zawierają jedynie niezbędne elementy, które pozwalają w wygodny sposób spożyć posiłek w warunkach terenowych. Menażki Wildo wykonane są z wytrzymałego tworzywa bez szkodliwych dla zdrowia PVC i BPA. Są wygodne do mycia, po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca w ekwipunku. Oferowane są w kilku wersjach oraz w szerokiej gamie kolorystycznej. Najbardziej znane zestawy naczyń biwakowych Wildo to Camp-A-Box Complete i Explorer Kit.

Wildo manierki na wodę

Wildo oferuje praktyczne manierki na wodę w dwóch pojemnościach 0,7 L oraz 1L. Wzorowane są na manierkach armii szwedzkiej. Manierki Wildo mają spłaszczony kształt, dzięki czemu są wygodne do uchwycenia w dłoni. W komplecie z manierką znajduje się karabinek umożliwiający przytroczenie jej do ekwipunku. Manierki Wildo są wygodne do picia, nie chłoną smaków i zapachów. Wykonane są z odpornych na uszkodzenia mechaniczne i bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Polecane są harcerzom, górskim turystom oraz miłośnikom bushcraftu i survivalu.

Wildo naczynia i akcesoria turystyczne

Marka Wildo jest producentem lekkich i praktycznych naczyń oraz akcesoriów turystycznych. Oferuje m.in.: talerze, kubki, miski i sztućce idealne do zabrania na biwak lub kemping. Praktyczne przyprawniki, szczelne pojemniki na ulubione przyprawy, niezbędne wyposażenie kuchni obozowej oraz karabinki z tworzywa do przytroczenia dodatkowego ekwipunku.