Czapki zimowe

W okresie chłodnej i zimowej pogody ciepła czapka zabezpiecza głowę przed wpływem wiatru i mrozu i znacząco pomaga w utrzymaniu komfortu cieplnego w terenie. W temperaturach bliskich zera oraz ujemnych z odkrytą głową szybciej odczuwa się zimno, ponieważ skóra głowy jest bardziej wrażliwa na wahania temperatur. Skuteczna ochrona głowy oraz dłoni to w zimowych warunkach ważny czynnik pomagający w zapewnieniu komfortu cieplnego, przy długim przebywaniu w terenie.

Zimowe taktyczne czapki z daszkiem

Taktyczne czapki z daszkiem z grubszej tkaniny to wygodna ochrona głowy podczas chłodnej lub lekko zimowej pogody. Najlepiej sprawdzają się na krótkich wyjściach w teren, gdzie przebywanie na zewnątrz nie będzie miało wpływu na odczucie chłodu. Czapki z daszkiem chronią również przed małym opadem deszczu lub śniegu. Natomiast nie sprawdzają się przy bardziej mroźnej pogodzie lub zimnym zimowym wietrze, są zbyt cienkie i dodatkowo nie osłaniają uszu. Jak wszystkie taktyczne czapki z daszkiem, również te w wersji ocieplonej nie ograniczają pola widzenia oraz nie tłumią dźwięków z otoczenia. Mogą być używane z ochraniaczami słuchu, okularami ochronnymi oraz innym oporządzeniem nagłownym. Polecamy zimowe czapki z daszkiem Helikon Baseball Winter Shark Skin.

Taktyczne kominiarki zimowe oraz szalokominiarki

Taktyczne kominiarki zimowe oraz szalokominiarki to wygodna ochrona głowy i szyi podczas temperatur bliskich zera oraz umiarkowanej zimy. Kominiarki dopasowują się do ciała dając skuteczną ochronę przed odczuciem chłodu. Modele wykonane z oddychającego materiału, dobrze sprawdzają się podczas ruchu odprowadzając nadmiar wilgoci na zewnątrz, skóra głowy i szui pozostaje sucha. Kominiarki taktyczne i szalokominiarki założone na głowę praktycznie nie ograniczają pola widzenia, choć ściśle przylegając do głowy mogą częściowo wygłuszać dźwięki z otoczenia. Polecamy wygodne kominiarki zimowe Helikon oraz szalokominiarki Condor.

Lekkie taktyczne czapki zimowe

Lekkie taktyczne czapki zimowe np. czapka typu dokerka, to wygodna ochrona głowy w przejściowej porze roku oraz podczas umiarkowanej zimy. W temperaturach wiosenno-jesiennych mogą stanowić podstawowe nakrycie głowy nawet przy długim przebywaniu na zewnątrz. W warunkach umiarkowanej zimy sprawdzają się przy krótkich wypadach w teren. Lekkie czapki zimowe szybko dogrzeją głowę podczas chłodnych nocy terenie w okresie cieplejszej pory roku. Nie ograniczają pola widzenia i w niewielkim stopniu tłumią dźwięki z otoczenia. Mogą być używane z ochraniaczami słuchu i innym oporządzeniem oraz noszone pod hełmem. Oferujemy lekkie czapki zimowe Helikon Dokerka Fleece.

Zimowe czapki z wełny merino

Zimowe czapki z wełny merino to skuteczny sposób zabezpieczania głowy nawet podczas mroźnej pogody. Wełna merino to naturalny materiał o właściwościach antybakteryjnych oraz bardzo dobrej termoregulacji i odprowadzeniu wilgoci. Czapki z wełny merino mogą być użytkowane podczas intensywnego wysiłku przy mroźnej pogodzie. Wełna merino występuje w kilku gramaturach (grubościach), co daje możliwość dobrania grubości czapki do temperatury oraz planowanej aktywności w terenie. Przy bardzo niskich temperaturach i/lub silnym zimowym wietrze będzie potrzeba dodatkowej osłony głowy np. poprzez ocieplony kaptur nieprzepuszczający wiatru. Czapki z wełny merino są miłe i delikatne w dotyku. Niezależnie od kroju nie powinny ograniczać pola widzenia, natomiast szczególnie grubsze modele mogą wytłumiać dźwięki z otoczenia. Wiele modeli ma uniwersalny krój, również pasują do miejskiej stylizacji. Czapki z wełny merino doskonale sprawdzają się podczas zimowych wypadów w teren, zapewniając komfort cieplny i wygodę użytkowania. Polecamy zimowe czapki z wełny merino Smartwool oraz Helikon.