Akcesoria do noży

Każdy nóż oraz inne ostre narzędzie, aby zawsze było gotowe do użycia w terenie powinno się odpowiednio konserwować. Utrzymywanie stałej, właściwej ostrości roboczej dla danego narzędzia zapewnia wydajną i bezpieczną pracę. Ale ostrzenie to nie jedyny zabieg jakiemu regularnie powinna być poddawana krawędź tnąca. Po powrocie z terenu warto dokładnie oczyścić nóż ( jeżeli można to go rozebrać) i odpowiednio zakonserwować.

Oleje do konserwacji noży

Do konserwacji służą specjalne oleje do noży, np. Knife Oil, który zabezpiecza przed powstaniem nalotu rdzy na głowni i zapewnia prawidłowe działanie mechanizmów składania folderów oraz scyzoryków.

Oryginalne etui i pochewki

Oferujemy również oryginalne etui i pochewki do właściwego przenoszenia wybranych modeli noży. Zabezpieczają one nóż przed zgubieniem, czy uszkodzeniem podczas transportu oraz chronią pozostały ekwipunek przed przypadkowym zniszczeniem.
Polecamy oryginalne etui Opinel do wybranych modeli noży znanej francuskiej marki np. Etui Opinel Chic, które pasuje do noży Opinel No.7, No.8 i No.9. Natomiast specjalne skórzane pochewki Morakniv doskonale zabezpieczają ostrza noży łyżkowych np. Mora 162, czy Mora 163.

Krzesiwa wymienne

Ponadto w naszej ofercie posiadamy wymienne krzesiwa do wybranych modeli noży Fireknife Light My Fire.