Noże składane turystyczne

Nóż składany turystyczny, outdoorowy.

Składany nóż turystyczny to praktyczny i wygodny folder, który sprawdzi się w warunkach terenowych, na wycieczce oraz w podróży. Składana konstrukcja ułatwia bezpieczne przenoszenie noża. Złożony nóż ma niewielkie rozmiary, bez problemu zmieści się w plecaku lub kieszeni spodni. Jest szybko dostępny oraz co ważne w miejskim użytkowaniu, nóż jest łatwy do ukrycia, niewidoczny dla osób postronnych. Może być pomocny do przygotowania posiłku, szykowania rozpałki na ognisko oraz rozpalenia ognia, budowy schronienia oraz w wielu innych czynnościach wymagających użycia ostrego narzędzia. Turystyczne noże składane oferowane są w różnym stylu, kształcie, rozmiarze oraz wykończeniu. Różnią się budową, sposobem otwierania oraz użytymi materiałami. Mogą mieć głownię wykonaną ze stali węglowej lub nierdzewnej, klasyczną drewnianą rękojeść lub okładziny rękojeści z tworzywa, czy stali. Głownia może być otwierana np.: za pomocą nacięcia na paznokieć, otworu w głowni, kołków na głowni, czy flippera. Wiele modeli ma łożyska kulkowe ułatwiające otwarcie noża.
Bardziej praktyczny w turystyce jest składany nóż wykonany ze stali nierdzewnej. Jest całkowicie odporny na korozję, łatwy do utrzymania w czystości oraz konserwacji. Nie pozostawia na krojonej żywności charakterystycznego dla stali węglowej metalowego posmaku. Natomiast generalnie krócej utrzymuje ostrość w porównaniu do stali węglowej o podobnych właściwościach. Turystyczny nóż składany powinien być wyposażony w blokadę ostrza. Blokada zabezpiecza przed przypadkowym złożeniem się ostrza podczas użytkowania noża, znacznie podnosząc poziom bezpieczeństwa oraz zwiększając precyzję cięcia. Nóż do użytkowania w warunkach terenowych powinien mieć okładziny rękojeści o właściwościach antypoślizgowych, które znacznie zwiększają pewność i bezpieczeństwo chwytu w każdej pogodzie. Klasyczne noże składane z drewnianą rękojeścią świetnie sprawdzą się na wycieczce do lasu lub na biwaku. Natomiast modele o stalowych okładzinach rękojeści są praktyczne w podróży oraz podczas turystyki miejskiej.

169,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Uniwersalny folder EDC do noszenia na co dzień i turystyki z głownią o profilu Drop-Point, wyposażony w  blokadę Frame Lock. Otwierany wygodnie za pomocą obustronnego kołka.