Systemy hydracyjne

Właściwe nawodnienie organizmu to kluczowa kwestia w czasie każdej aktywności outdoorowej. Podczas marszu, biegania w terenie, jazdy na rowerze, czy górskiego trekkingu częste sięganie po wodę może być uciążliwe, a w skrajnych przypadkach wręcz niemożliwe. Dlatego do częstego uzupełniania płynów idealnie nadają się systemy hydracyjne. Używając ich nie ma potrzeby sięgać po butelkę z wodą, nie trzeba zatrzymywać się, aby uzupełnić płyny. Pijemy w ruchu, bez ryzyka rozlania płynu czy zachlapania się.
Systemy hydracyjne generalnie składają się z dwóch elementów: bukłaka na wodę, który montuje się np. w plecaku lub do ramy roweru oraz rurki z ustnikiem, przez który uzupełniamy płyny.

Bukłak, system hydracyjny camelbak

Doskonałe systemy hydracyjne amerykańskiej firmy Hydrapak oferują wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań. Bukłaki wykonane z mocnego TPU mogą być używane jako niezależne pojemniki na wodę. Szeroki otwór wlewowy ułatwia czyszczenie i zapewnia szybkie napełnianie oraz szczelne zamknięcie listwą Slide-Seal. Każdy bukłak posiada gniazdo złączki Plug-N-Play umożliwiające szybkie podpięcie/odpięcie rurki od zbiornika. Elastyczna rurka zakończona jest anatomicznym ustnikiem ułatwiającym picie podczas ruchu. Ponadto zestaw Hydrapak Hydrasleeve Insulated Reservoir oferuje izolowany bukłak zapewniający utrzymanie stałej temperatury płynu przez kilka godzin. Praktycznie wszystkie plecaki taktyczne są dostosowane do podpięcia bukłaków hydracyjnych. Mocowane są na wewnętrznej stronie plecowej ścianki plecaka. Plecaki taktyczne o nowszej konstrukcji (np.: Wisport Zipperfox) zapewniają dostęp do wkładu hydracyjnego z boku, bez potrzeby otwierania klapy górnej plecaka. Camelbak zapewnia całkowitą szczelność oraz wyjątkową wygodę przenoszenia i dostępu do wody na wyprawie. Oferujemy doskonałe bukłaki hydracyjne, camelbaki amerykańskiej marki Hydrapak o pojemnościach od 1,5 do 3 litrów, aby każdy mógł dobrać odpowiedni zestaw do swoich potrzeb.