Latarki turystyczne EDC

Kompaktowych rozmiarów lub zminimalizowane do wielkości breloka, praktyczne i wygodne do noszenia na co dzień. Są szybko dostępne w każdej sytuacji, gdy potrzeba użyć oświetlenia. Latarki EDC mogą być przenoszone np. wpięte w kieszeń spodni, na stałe podpięte do kluczy, czy umieszczone w zestawie EDC lub puszce przetrwania. Wiele modeli posiada dołączone kółko do podpięcia do kluczy (latarki breloki) lub mocny sprężysty klips do umocowania w kieszeni lub na oporządzeniu. Dobra latarka EDC powinna być przede wszystkim niezawodna, prosta w obsłudze oraz odporna na upadki i zanurzenie w wodzie. Antypoślizgowa faktura obudowy, kilka trybów pracy w tym tryb stroboskop, akumulator ładowany bez wyjmowania go z latarki oraz magnetyczna końcówka umożliwiająca umocowanie do metalowych przedmiotów będą dodatkowym atutem. Wiele latarek można umocować np. na daszku czapki przekształcając je w zaimprowizowane czołówki, aby mieć wolne obydwie ręce.
Oferujemy doskonałe latarki EDC firm Armytek, Fenix, Olight i True Ultility.

Minilatarki – breloki

Bardzo małe latarki ważące zaledwie kilkanaście gramów, doskonałe do podpięcia na stałe do kluczy, kluczyków samochodowych lub noszenia bezpośrednio przy sobie. Latarki breloki mogą również pełnić rolę zapasowego źródła światła lub być dołączone na stałe do zestawów przetrwania. Zasilane są najczęściej popularnymi łatwo dostępnymi bateriami alkalicznymi lub poprzez wbudowany akumulator. Oferują 2-3 tryby świecenia i bardzo prostą obsługę. Do zastosowań EDC lub jako zapasowe źródło światła na wyprawie warto wybierać modele z korpusem odpornym na uszkodzenia mechaniczne i wpływ wody, z wydajną diodą i niezawodnym zasilaniem oraz prostą obsługą. Polecamy latarki breloki: Olight I3R EOS, Olight I1R 2 EOS, Armytek Zippy, Fenix E01 V2.0, czy Fenix E02R.

Latarki kątowe EDC

Bardzo praktyczne konstrukcje, które zachowując wszystkie cechy dobrej latarki EDC umożliwiają wpięcie w uprząż i używanie jako typowej czołówki. Latarki kątowe moją diodę umieszczoną z boku korpusu oraz wygodny przycisk sterujący. Uruchamiając latarkę lub zmieniając wybrany tryb nie ma potrzeby wyjmowania jej z uprzęży. Mocny sprężysty klips umożliwia umocowanie latarki na oporządzeniu w pionie, co jest często bardziej praktyczne i zapewnia stabilniejsze oświetlenie obszaru podczas przemieszczania się w terenie lub w czasie wykonywanych prac. Oferujemy funkcjonalne i niezawodne latarki kątowe o bardzo dobrych parametrach użytkowych, doskonałe do zastosowań EDC oraz do zabrania na wyprawę survivalową. Polecamy m. in. modele Fenix LD15R, Olight Mini Perun i Olight Perun 2, Armytek Elf C2 oraz Armytek Wizard C2 Pro.

Latarki ręczne turystyczne, EDC i na survival

Doskonałe do szerokiego zastosowania w turystyce, codziennego użytku oraz zabrania na wyprawę. Dobrej klasy latarki ręczne do użytku EDC oraz survivalu mają mocny korpus najczęściej wykonany z twardo anodyzowanego aluminium oraz szczelną konstrukcję. Dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, przetrwają upadek nawet z kilku metrów na twarde podłoże oraz mogą być trwale zanurzone w wodzie. Pracują niezawodnie w niskich i wysokich temperaturach. Oferują w zależności od modelu przynajmniej kilka trybów pracy w tym sygnalizacyjny tryb stroboskop oraz tryb moonlight idealny do czytania mapy w nocy. Niektóre modele mają długotrwałość świecenia na niskim trybie wynoszącą nawet 200 dni. Posiadają diodę o mocnym strumieniu światła, zaawansowaną elektronikę sterującą np.: chroniącą diodę przed przegraniem, pozwalającą pracować na wybranym trybie z tą samą mocą aż do całkowitego wyczerpania akumulatora, utrzymująca pełną stabilizację jasności, zapamiętującą ostatnio wybrany tryb oraz oferującą szybki dostęp do trybu turbo i stroboskop. Wybierając latarkę na survival lub EDC warto zwrócić uwagę również na: intuicyjność obsługi, sposób ładowania akumulatora (najlepiej gdy nie trzeba go wyjmować z latarki), magnetyczną końcówkę umożliwiającą zamocowanie latarki do metalowych przedmiotów, czy mocny klips ułatwiający zamocowanie latarki na oporządzeniu lub przekształcenie jej w zaimprowizowaną czołówkę. Mniejsze modele latarek ręcznych mogą pełnić rolę zapasowego źródła światła na wyprawie lub stanowić wyposażenie zestawu przetrwania. Proponujemy niezawodne latarki EDC i na survival firm Armytek, Fenix i Olight, m. in. modele  Armytek Prime C1 Pro, Armytek Wizard C2 Pro, Fenix E18R, Fenix PD25, Olight Baton 3, Olight M2R Warrior Pro, czy Olight S30R Baton 3

149,00 zł
179,00 zł -30,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Nowoczesna, kompaktowa latarka EDC o mocy 350 lumenów, 4 trybach świecenia i zasięgu do 126 m, która może być zasilana dwoma typowymi bateriami AA. Idealna lekka latarka do miasta i na survival.

269,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Fenix E28R to doskonała latarka survivalowa i do zastosowań EDC o strumieniu światła aż 1500 lumenów, wyposażona w port szybkiego ładowania USB-C oraz dołączony akumulator ARB-L18 o pojemnośći 3400 mAh.