Butelki i manierki

Na wyprawie woda jest jednym z najważniejszych zasobów, do których należy zapewnić sobie stały dostęp. Udając się w teren zabieramy pewien zapas wody, który pozwoli na bieżąco z niej korzystać. Ilość przenoszonej wody zleżeć będzie m. in. od: warunków pogodowych, stopnia trudności trasy, długości odcinka do pokonania, czy przewidywanych miejsc gdzie możemy ją uzupełnić. Oczywiście woda pozyskana w terenie w zdecydowanej większości przypadków będzie wymagała uzdatnienia przed spożyciem. Praktycznym sposobem przenoszenia zapasu wody są butelki i manierki, które umożliwiają jednocześnie wygodne picie. Na krótkich wypadach doskonale sprawdzą się w tej roli. Przy dłuższym pobycie w terenie zapas wody przenoszony w turystycznych butelkach może okazać się  niewystarczający. W tej sytuacji pomocne będą specjalne pojemniki na wodę. Bardzo praktycznym sposobem przenoszenia wody i uzupełniania jej w organizmie są bukłaki hydracyjne, tzw. camelbaki. Umieszczone w plecaku, poprzez rurkę zakończoną bezpiecznym ustnikiem umożliwiają picie bez wyjmowania pojemnika z ekwipunku. Doskonale sprawdzają się do bieżącego uzupełniania płynu w ruchu, podczas marszu czy biegania.

Butelki turystyczne na wodę

Butelki turystyczne na wodę to podstawowy sposób przenoszenia zapasu napoju do bieżącego spożycia. Butelki turystyczne wykonane są z tworzywa (najlepiej bezpiecznego dla zdrowia bez szkodliwych PVC i BPA) lub stali nierdzewnej. Mogą mieć też składaną konstrukcję, wtedy puste zajmują zdecydowanie mniej miejsca w ekwipunku. Typowe butelki turystyczne na wodę mają pojemność od 0,5 litra do 1,5 litra, szczelną konstrukcję, są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ucho na zakrętce do podczepienia do ekwipunku będzie dodatkowym atutem.

Butelki i bidony turystyczne z tworzywa

Butelki i bidony na wodę wykonane z bezpiecznego tworzywa - Tritanu są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tritan nie zawiera szkodliwych dla zdrowia PVC i BPA. Butelki nie chłoną smaków i zapachów. Są wygodne do picia. Występują w dwóch wariantach z wąskim i szerokim wlewem, szeroki wlew jest wygodny do umieszczania kostek lodu oraz zabezpiecza szyjkę butelki przed zamarznięciem w niskich temperaturach. Są łatwe do mycia i czyszczenia. Mogą być używane z zimnymi i ciepłymi napojami (najczęściej do 60° C). Całkowicie szczelna konstrukcja jest bezpieczna podczas transportu. Najczęściej posiadają ucho, za które mogą być podpięte do ekwipunku. Butelki i bidony turystyczne występują w typowych pojemnościach oraz w szerokiej gamie kolorystycznej. Oferujemy butelki i bidony znanej amerykańskiej marki Nalgene oraz butelki Helikon-Tex.

Butelki turystyczne ze stali nierdzewnej

Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Nie chłoną smaków oraz zapachów. Są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe w czyszczeniu. Umożliwiają wygodne picie. Są całkowicie szczelne, bez ryzyka rozlania płynu. Posiadają ucho umożliwiające przytroczenie do ekwipunku. Niektóre modele pokryte są powłoką antypoślizgową. Występują w typowych rozmiarach, najczęściej w kolorze stalowym lub czarnym. W naszym sklepie oferujemy znane z wysokiej jakości butelki stalowe amerykańskiej marki Klean Kanteen oraz butelki Esbit i Helikon-Tex.

Butelki turystyczne dla dzieci

Butelki turystyczne dla dzieci posiadają specjalnie wyprofilowany kształt oraz średnicę pasującą do dłoni dziecka. Są dostosowane do wieku dziecka, łatwe do uchwycenia i wygodne do picia. Świetnie sprawdzają się na wycieczce, spacerze oraz podczas zabawy na zewnątrz. Wykonane są z bezpiecznego dla zdrowia Tritanu, który nie zawiera szkodliwych PVC i BPA, a jednocześnie jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Bez problemu przetrwa upadki i inne sytuacje jakie mogą zdarzyć się podczas aktywności dzieci na świeżym powietrzu. Butelki turystyczne dla dzieci mają szczelną konstrukcję oraz specjalny ustnik, zapobiegający rozlaniu się płynu podczas picia i transportu. Ucho na zakrętce pozwala podpiąć butelkę do plecaka, torby lub wózka dziecięcego.Oferujemy turystyczne butelki dla dzieci znanej amerykańskiej marki Nalgene o pojemności 350 ml, w szerokiej gamie kolorystycznej.

Butelki turystyczne kompresyjne, składane

Kompresyjne butelki turystyczne, to pojemniki które po złożeniu zajmują mało miejsca w ekwipunku. Wykonane są z bezpiecznego tworzywa nie zawierającego szkodliwych PVC i BPA. Wytrzymałe na uszkodzenia, wygodne do picia i czyszczenia. Niektóre modele posiadają ustnik umożliwiający picie w ruchu. Mają możliwość przytroczenia do ekwipunku. Oferujemy butelki składane o różnych pojemnościach znanej amerykańskiej marki Hydrapak, np.: butelki Hydrapak Crush Bottle, czy butelki Hydrapak Stash Bottle. Ponadto posiadamy w ofercie składane butelki Pack-up-Bottle o pojemności 700 ml szwedzkiej marki Light My Fire.

Butelki termiczne

Butelki termiczne to izolowane pojemniki, w których można przenosić gorący lub zimny napój. Dobrej jakości butelki termiczne wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej o podwójnych ściankach. Dzięki takiej budowie mogą utrzymywać temperaturę gorących płynów nawet do 20 godzin. Najczęściej mają smukły kształt pasujący do większości typowych uchwytów na kubki. Nie chłoną smaków i zapachów przenoszonych napojów. Mają szeroki wlew ułatwiający napełnianie, wkładanie kostek lodu oraz mycie. Często zakrętka wyposażona jest w uchwyt do przytroczenia do ekwipunku. Oferujemy wysokiej jakości butelki termiczne Klean Kanteen Classic Vacuum Insulated w dwóch pojemnościach.

Manierki wojskowe, dla harcerza, na biwak i survival

Klasyczna manierka wojskowa na wodę to metalowy pojemnik o charakterystycznym lekko spłaszczonym kształcie idealnie pasującym do dłoni. Jest elementem osobistego wyposażenia żołnierza. Obecnie producenci sprzętu militarno-turystycznego oferują wiele modeli manierek, jednak ich kształt nie odbiega zbytnio od pierwowzoru. Współczesne manierki wykonane są ze stali nierdzewnej, aluminium lub tworzywa. Doskonale nadają się do przenoszenia racji wody na bieżące potrzeby. Świetnie sprawdzają się w terenie, na wypadzie do lasu, w góry, podczas długich marszów, na obozie lub biwaku oraz w codziennym użytkowaniu. Manierki są praktyczne i funkcjonalne, wygodne do picia oraz czyszczenia. Większość modeli posiada uchwyty do podpięcia do ekwipunku. Niektóre mają w zestawie kubek (np. manierka BCB Standard) lub pokrowiec ochronny (np. manierka MFH). Manierki Nalgene i Wildo wykonane są z bezpiecznego dla zdrowia tworzywa. W naszej ofercie posiadamy manierki BCB Standard, Helikon Pathfinder, Nalgene Oasis, Wildo Explorer Bottle i Wildo Hiker Bottle oraz manierkę z pokrowcem MFH.

Pojemniki na wodę

Pojemniki na wodę są niezbędnym elementem ekwipunku podczas dłuższego przebywania w terenie. Doskonale sprawdzają się podczas długich wypraw oraz w obozie lub na biwaku. Pozwalają w bezpieczny sposób transportować oraz przechowywać w obozie większy zapas wody. Wykonane są z wytrzymałych, bezpiecznych dla zdrowia materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Pojemniki na wodę są łatwe do napełniania oraz mycia i całkowicie szczelne. Po opróżnieniu złożone zajmują minimalną ilość miejsca w ekwipunku. Oferujemy wysokiej jakości składane pojemniki na wodę Hydrapak Seeker po pojemności 2, 3 i 4 litrów oraz pojemniki Hydrapak Pioneer o pojemności 6 i 10 litrów.

Bukłaki hydracyjne, camelbak

Camelbak to wygodny i praktyczny sposób przenoszenia wody oraz picia podczas przemieszczania się w terenie. Bukłak hydracyjny zawieszony jest w plecaku, natomiast dzięki wyprowadzonej na zewnątrz plecaka rurce zakończonej ustnikiem możemy na bieżąco uzupełniać płyny, bez konieczności sięgania po pojemnik z wodą. Ustnik zapewnia wygodne picie bez ryzyka rozlania wody. Camelbak doskonale sprawdza się podczas uzupełniania płynów w czasie ruchu, w marszu, podczas biegania, czy jazdy na rowerze, Camelbak jest całkowicie szczelny i łatwy do napełniania oraz czyszczenia. Bukłaki hydracyjne mają najczęściej pojemność 1,5L, 2L, i 3L. Niektóre modele np. Hydrapak Hydrasleeve Insulated Reservoir 3 L posiadają izolowany pokrowiec utrzymujący stałą temperaturę płynu przez dłuższy czas. Oferujemy wysokiej jakości bukłaki hydracyjne, camelbaki znanej amerykańskiej marki Hydrapak.