Maty i materace

Na bushcraftowo-survivalowym wypadzie, podczas górskiego trekkingu, czy na krótkiej wycieczce do lasu warto mieć w ekwipunku matę lub siedzisko izolujące od podłoża. Szczególnie jest to istotne podczas chłodniejszej, wilgotnej pory roku. Maty i siedziska pozwolą odpocząć po trudach wędrówki oraz wygodnie spożyć regenerujący posiłek. Kiedy w planach jest nocowanie w terenie lub gdy udajemy się na biwak do zabieranego ekwipunku koniecznie trzeba dołączyć matę oraz materac. Niezależnie od pory roku właściwie dobrana karimata oraz materac zawsze zapewni komfortowy sen.
Oferujemy siedziska, maty oraz materace: Thermarest, Snugpak, Helikon-Tex, Hultafors, MFH, BCB oraz Fox Outdoor.

Siedzisko turystyczne

Niezbędne na każdym wyjściu w teren. Zapewnia izolację od zimnego i mokrego podłoża w czasie odpoczynku oraz spożywania posiłku. Jest bardzo lekkie, nie obciąża podczas przemieszczania się w terenie, a składana konstrukcja sprawia że zajmuje mało miejsca w ekwipunku. Niektóre siedziska mają dodatkowo pętelkę umożliwiającą przytroczenie ich do plecaka.
Polecamy bardzo lekkie składane siedziska Helikon Vagabond Seat Pad wykonane z Cordury, wewnątrz wypełnione pianką. Natomiast siedzisko Thermarest Z-Seat o doskonałych właściwościach izolujących świetnie sprawdzi się również podczas zimowych wypadów.

Siedzisko na bushcraft

W bushcraftowe klimaty doskonale wpisuje się ekwipunek wykonany z naturalnych materiałów. Wszystkim miłośnikom bushcraftu proponujemy siedzisko Hultafors Trekkers Little Helper Forsberg wykonane z naturalnej skóry obustronnie impregnowanej. Doskonale sprawdza się jako podkładka do siedzenia oraz ochrona kolan podczas różnych prac obozowych. Ponadto w wilgotnym środowisku lub na zaśnieżonym podłożu ułatwia przygotowanie podpałki, podpalenie jej i przeniesienie na właściwe ognisko.

Maty i karimaty turystyczne

Mogą być używane samodzielnie lub jako mata pod materac. Niezbędne na każdym biwaku oraz podczas nocowania np. w schroniskach. Są bardzo lekkie, zwijane lub składane, łatwe do umocowania w ekwipunku. Często wykonane np. z pianki EVA o bardzo dobrych właściwościach izolujących. W okresie letnim zapewniają wystarczającą izolację od podłoża, choć użycie materaca znacząco zwiększa komfort snu. W warunkach zimowych zawsze będzie potrzeba użycia również odpowiedniego materaca, aby zapewnić właściwą barierę izolującą od zimnego podłoża.
Oferujemy wysokiej jakości maty turystyczne Thermarest Z-Lite oraz Thermarest RidgeRest Classic zapobiegające przesuwaniu się maty po podłożu oraz ślizganiu śpiwora po macie. Uzupełnieniem naszej oferty są maty Snugpak, MFH oraz BCB w kolorze oliwkowym, charakteryzujące się dobrymi właściwościami izolującymi, dzięki czemu doskonale nadają się do zastosowań  bushcraftowo-survivalowych. Mata Snugpak Antarctic z wypełnieniem Softie Premier przeznaczona jest do użytku w warunkach zimowych.

Maty i materace samopompujące

Praktyczne i wygodne do zastosowania na leśnym biwaku. Zapewniają izolację od podłoża oraz znacząco zwiększają komfort snu. Bardzo proste w użyciu. Wystarczy rozłożyć matę lub materac i odkręcić zawór, aby napełnił się powietrzem. Po złożeniu zajmują mało miejsca w ekwipunku. Wiele modeli samopompujących mat turystycznych jest dostosowana do użytku w chłodniejszej porze roku oraz w warunkach lekkiej zimy.
Z naszej oferty polecamy trzy i czterosezonowe materace samopompujące. Na cieplejszą porę roku proponujemy matę samopompującą Snugpak Basecamp OPS Self-Initating Maxi Mat. W chłodniejszej porze roku doskonale sprawdzi się czterosezonowy materac samopompujący Thermarest ProLite Plus o wzmocnionej spodniej stronie, chroniącej przed przypadkowym uszkodzeniem.

Materace turystyczne

Klasyczne materace turystyczne wymagające napompowania przed użyciem. Oprócz izolacji od podłoża zapewniają wysoki komfort snu w warunkach terenowych. Po złożeniu bardzo dobrze się kompresują i zajmują niewiele miejsca w ekwipunku. Są praktyczne i trwałe w użytkowaniu.
Oferujemy wysokiej jakości klasyczne materace turystyczne. Na cieplejszą porę roku proponujemy Materac Thermarest Neoair Venture. Natomiast  miłośnikom biwakowania przez cały rok oferujemy doskonały czterosezonowy materac Thermarest NeoAir X-Therm, o jednym z najwyższych współczynniku izolacyjności R-Value wynoszącym 5,7, zapewniający izolację od podłoża nawet w bardzo niskich temperaturach i trudnych warunkach pogodowych.