Siekiery

Siekierę czy toporek zawsze warto zabrać na biwak lub kemping. Mała siekierka jest również pomocna w wielu pracach obozowych np. przy budowie schronienia lub szykowaniu opału i warto ją włączyć do zabieranego ekwipunku szczególnie jeżeli w planie wyprawy są dłuższe obozowania w jednym miejscu.

Uniwersalne siekiery ręczne do łupania

Na wypadach bushcraftowych jak również w pracach przy domu np. przy szykowaniu drewna do kominka świetnie sprawdzają się siekiery Hultafors. Są to doskonałe, mocne narzędzia o ręcznie kutej głowni, osadzonej w rękojeści z drewna hikory, produkowane tradycyjnymi metodami od 1697 roku, słynące ze swojej niezawodności i trwałości.

Na wypadzie czy biwaku warto mieć pod ręką np. siekierę Hultafors H 006, którą z łatwością można przygotować opał. Natomiast np. do rozłupywania drewna do kominka idealna będzie siekiera Hultafors HY-10 1,2 SV.

Toporki

Również toporek Schrade SCAXE2 Extreme Survival, mogący także pełnić funkcję młotka i posiadający schowek na krzesiwo w rękojeści znakomicie poradzi sobie na biwaku. Dzięki małym rozmiarom może być również na stałe przewożony w samochodzie na wypadek różnych nieprzewidzianych sytuacji w podróży.

Aktywne filtry