Latarki czołowe

Praktyczne i funkcjonalne źródło światła w terenie oraz w codziennych sytuacjach. Największą zaletą czołówek są wolne ręce podczas wykonywania różnych czynności, oświetlanie wybranego obszaru zgodnie z ruchem głowy oraz brak możliwości przypadkowego oślepienia użytkownika światłem latarki. W przypadku gdy istnieje potrzeba stałego oświetlenia danego obszaru wystarczy zdjąć czołówkę z głowy lub w wielu modelach – wypiąć latarkę z uprzęży i umocować ją na stałe do jakiegoś przedmiotu. Podobnie wygląda sytuacja, gdy chcemy używać czołówki jako latarki ręcznej. Czołówka pozwala mieć wolne ręce, co w wielu przypadkach w ogóle umożliwia wykonanie danej czynności, a poza tym podnosi bezpieczeństwo, skuteczność i sprawność działania. Dobrej klasy latarka czołowa to wydajne źródło światła, odporne na trudy użytkowania oraz proste i intuicyjne w obsłudze. Do uruchamiania oraz przełączania między trybami świecenia nie potrzeba zdejmować latarki z głowy, a wygodna regulowana opaska pozwala komfortowo nosić czołówkę przez wiele godzin.
W naszej ofercie posiadamy trwałe i funkcjonalne latarki czołowe do wielu zastosowań. Oferujemy sprawdzone modele Armytek, Fenix, Olight oraz Princeton-Tec.

Latarki czołowe do turystyki i trekkingu

Do zastosowań w turystyce oraz podczas górskiego trekking idealnie sprawdzą się lekkie, proste konstrukcje o maksymalnej mocy 300-350 lumenów. Doskonale oświetlą teren zapewniając bezpieczny marsz oraz świetnie sprawdzą się w pracach na biwaku. Takie czołówki często zasilane są powszechnie dostępnymi bateriami alkalicznymi. Są odporne na warunki atmosferyczne oraz upadek na twarde podłoże. Posiadają 2-5 trybów świecenia, regulowaną głowicę oraz prostą obsługę jednym przełącznikiem. Regulowana opaska umożliwia wygodne noszenie czołówki przez dłuższy czas. Do turystyki polecamy czołówki zasilane bateriami AAA np.: Princeton Fred oraz Fenix HL15.

Latarki czołowe do biegania

Dobre czołówki do biegania to lekkie konstrukcje z ruchomą głowicą, odporne na wpływ warunków atmosferycznych, z intuicyjną obsługą jedną ręką bez potrzeby zdejmowania latarki z głowy oraz wygodną opaską odprowadzającą pot. Wydajna dioda, najlepiej o neutralnej barwie światła zapewnia odpowiednie oświetlenie trasy z dobrym odwzorowaniem szczegółów. Szczególnie ma to znaczenie podczas biegania w terenie. Wszystkie „przeszkody” na trasie np.: korzenie, kamienie, gałęzie, nierówności są dobrze odwzorowane i widoczne. Właściwe oświetlenie zapewnia bezpieczeństwo uprawiania sportu po zmroku. Wiele czołówek zaprojektowanych do biegania posiada odblaskowe wstawki na opasce lub dodatkowe czerwone światło od tyłu, dzięki czemu jest się lepiej widocznym dla innych osób. Czołówki do biegania posiadają 3-5 trybów pracy, niektóre modele mają też tryb stroboskop. Mogę być zasilane typowymi bateriami AA lub akumulatorem. Warto zwrócić uwagę, aby podstawowy tryb świecenia miał moc ponad 200lm o kilkugodzinnej długotrwałości świecenia, aby nie było potrzeby wymiany zasilania podczas biegu. Polecamy doskonałe latarki czołowe do biegania: Fenix HM23 oraz Olight Array 2.

Latarki czołowe taktyczne i na survival

Czołówki taktyczno-survivalowe to większe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, niezawodne konstrukcje o wielu trybach pracy, przystosowane do trudnych warunków eksploatacji. Bardzo często są to latarki kątowe mocowane w specjalnym uchwycie na opasce. Po wyjęciu z uchwytu mogą być używane jak typowe latarki ręczne. Wiele modeli wytrzymuje upadek na twardą powierzchnię z wysokości nawet 10 m oraz jest odpornych na całkowite, długotrwałe zanurzenie w wodzie. Latarki czołowe do zastosowań taktycznych i survivalowych mają mocne korpusy wykonane z twardo anodyzowanego aluminium lotniczego, mocną szybę chroniącą diodę oraz są często uszczelniane podwójnymi zestawami oringów. Posiadają wydajną diodę o maksymalnym strumieniu światła nawet ponad 2500 lumenów, skutecznym zasięgu 100-200 m oraz długotrwałości świecenia na niskim trybie przynajmniej kilka dni. Wyposażone są w tryb ratowniczy stroboskop mogący służyć jako sygnalizacja w sytuacji awaryjnej oraz tryb moonlight doskonały do czytania mapy w nocy. Posiadają zaawansowaną elektronikę sterującą pracą latarki oraz intuicyjną obsługę. Zasilane są pojemnym akumulatorem, który najczęściej może być ładowany bez konieczności wyjmowania go z latarki, co znacznie zwiększa bezawaryjność. Posiadają regulowaną, wygodną opaskę na głowę z uchwytem umożliwiającym ustawienie latarki pod odpowiednim kątem, zapewniającą komfort noszenia czołówki przez długi czas. Do zastosowań taktyczno-survivalowych polecamy profesjonalne latarki czołowe Armytek z serii Wizard np. Wizard C2 Pro, Wizard Pro XHP50, latarkę Olight Perun 2 oraz czołówkę Fenix HM65R.