Torby bushcraftowe

Na wypadzie w teren oraz na miasto świetnie sprawdzą się torby bushcrafowe i EDC. Są funkcjonalne, trwałe i wygodne. Bez problemu pomieszczą niezbędny ekwipunek. Liczne kieszenie pozwolą go posegregować, aby był szybko dostępny. Zewnętrzne punkty mocowania umożliwiają dowolną konfigurację dodatkowego wyposażenia. Szerokie pasy nośne zapewnią komfort nawet na długich wędrówkach. Są ciekawą propozycją do przenoszenia niezbędnego ekwipunku dla miłośników bushcraftu i survivalu, harcerzy, myśliwych, leśników oraz wszystkich aktywnie spędzających czas w terenie. Wygodne i praktyczne do noszenia na co dzień oraz w zastosowaniach taktycznych.

Torby bushcraftowe

Torby bushcraftowe to wygodny sposób przenoszenia ekwipunku na krótki wypad do lasu. Pomieszczą wszystko co niezbędne na leśnej wędrówce oraz podczas krótkiego obozowania. Dodatkowy ekwipunek można podczepić na zewnętrznych punktach mocowania. Niektóre torby bushcraftowe mają dodatkową przelotową kieszeń do przenoszenia małej siekierki lub piły. Szeroki pas na ramię zapewnia komfort nawet na długich dystansach. Część modeli posiada dodatkowy pas biodrowy. Torby bushcraftowe wykonane z cordury są wytrzymałe oraz odporne na intensywne użytkowanie. Wiele modeli sprawdza się również w codziennym użytkowaniu oraz w zastosowaniach taktycznych. Polecamy torby bushcraftowe: Helikon Bushcraft Satchel, Helikon Bushcraft Haversack i Helikon Essential Kitbag.

Torby miejskie EDC

Torby miejskie EDC mają zwartą konstrukcję, często o niskim profilu, dobrze przylegającym do ciała. Pomieszczą niezbędne wyposażenie oraz rzeczy osobiste podczas poruszania się po mieście. Dwukierunkowe zamki błyskawiczne zapewniają wygodny i szybki dostęp do zawartości. Ukryta kieszeń od strony ciała świetnie sprawdza się do przenoszenia portfela, dokumentów oraz innych rzeczy osobistych. Szeroki regulowany pas nośny jest wygodny i komfortowy. Niektóre torby EDC mają wszyty organizer oraz wewnętrzny panel do mocowania dodatkowych przegród. Torby miejskie EDC wykonane z cordury są wytrzymałe i trwałe w użytkowaniu. Polecamy torbę Helikon EDC Compact Shoulder i Helikon Essential Kitbag.

Torby biodrowe

Torby biodrowe to wyjątkowo wygodny i praktyczny sposób przenoszenia ekwipunku w terenie. Są wystarczająco pojemne, aby zmieścić ekwipunek na całodzienną wyprawę. Liczne wewnętrzne i zewnętrzne kieszenie pozwalają na odpowiednie posegregowanie ekwipunku oraz zapewniają szybki dostęp do zawartości. Zewnętrzne punkty mocowanie umożliwiają przytroczenie dodatkowego wyposażenia. Komfort użytkowania nawet mocno obciążonej torby zapewnia szeroki pas biodrowy oraz specjalne regulowane szelki. Mniej obciążona torba może być przenoszona tylko na pasie biodrowym. Torba biodrowa w odróżnieniu od plecaka nie zakłóca termoregulacji pleców. Torby biodrowe doskonale sprawdzają się w zastosowaniu taktycznym, w survivalu oraz podczas długich marszów terenowych. Polecamy torbę biodrową Helikon Foxtrot Mk2.

Torby taktyczne

Torby taktyczne mogą być uniwersalne lub przystosowane do określonych zadań, np.: torby na strzelnicę, do przenoszenia broni, czy duże torby transportowe na ekwipunek taktyczny. Natomiast uniwersalne torby taktyczne mają szerszy zakres zastosowań i zostały zaprojektowane również do noszenia na co dzień. Posiadają pas na ramię oraz mają różne pojemności i rozwiązana konstrukcyjne. Wśród toreb taktycznych są modele o prostej jednokomorowej budowie z licznymi wewnętrznymi kieszeniami oraz większe modele z kilkoma komorami z dodatkowymi przegrodami. Nie wszystkie modele mają zewnętrzne punkty mocowania dodatkowego wyposażenia. Natomiast cechą charakterystyczną uniwersalnych toreb taktycznych noszonych na ramię jest możliwość skrytego przenoszenia broni krótkiej. Torby taktyczne sprawdzą się w zastosowaniach taktycznych i militarnych oraz w cywilnym użytkowaniu przy noszeniu na co dzień. Polecamy torbę Helikon EDC Compact Shoulder oraz Helikon EDC Side Bag.

Torba panel piersiowy

Panel piersiowy to wygodny i praktyczny sposób przenoszenia najbardziej potrzebnego wyposażenia w terenie oraz w zastosowaniach taktycznych. Kompas, mapa, latarka, czy folder będą szybko dostępne, bez konieczności sięgania do plecaka, kieszeni zewnętrznej, czy pod wierzchnią warstwę odzieży. Liczne wewnętrzne kieszenie i przegrody oraz wewnętrzny organizer pozwolą w uporządkowany sposób przenosić ekwipunek. Zewnętrzne punkty mocowania pozwalają na podpięcie dodatkowego wyposażenia. Panel piersiowy na wygodny system nośny, który nie koliduje z uprzężą plecaka. Bardziej rozbudowane modele taktyczne posiadają ładownice, uchwyty na broń krótką, czy dodatkowe kieszenie cargo. Polecamy panel piersiowy Helikon Chest Pack Numbat.