Scyzoryki

Praktyczny, funkcjonalny i niezawodny, taki powinien być dobry scyzoryk. Precyzyjnie wykonany z wysokiej jakości materiałów zapewni bezawaryjne działanie na lata. Scyzoryki doskonale sprawdzają się do noszenia na co dzień. Są wygodne w użyciu, zajmują minimalną ilość miejsca, pozwolą wybrnąć z niejednej awaryjnej sytuacji. Doskonale sprawdzają się jako element zestawu przetrwania. Szeroka oferta dostępnych na rynku modeli pozwoli wybrać odpowiedni do potrzeb zestaw narzędzi oraz rozmiar scyzoryka.

Scyzoryki szwajcarskie

Renomowane, wręcz kultowe scyzoryki produkowane są w Szwajcarii. Wykonane z wysoką precyzją i dużą dbałością o detale. Dzięki użytym materiałom i precyzyjnej obróbce są niezwykle trwałe, dodatkowo oferując szeroki wachlarz uniwersalnych narzędzi. Doskonale sprawdzają się w turystyce, codziennym użytkowaniu, w pracy, na leśnym wypadzie, czy wyprawie survivalowej.

W sklepie NaPrzełaj oferujemy niezawodne szwajcarskie scyzoryki legendarnej marki Victorinox. Na wyprawach survivalowych doskonale sprawdzi się  Victorinox Swiss Army Knife, oryginalny nóż armii szwajcarskiej wyposażony m. in. w częściowo ząbkowane, blokowane ostrze otwierane jedną ręką, piłę do drewna oraz zestaw śrubokrętów. W bushcraftowe, leśne klimaty idealnie wpisuje się Victorinox Evowood 10 o okładzinach z drewna orzechowego. Na górskim szlaku przyda się 18-to funkcyjny Victorinox Mountaineer, a do codziennego użytku polecamy kompaktowe modele Victorinox Tourist, czy Spartan.

Scyzoryki wielofunkcyjne

W naszym sklepie oferujemy również bardziej masywne wielofunkcyjne scyzoryki znanej marki Ruike. Wszystkie modele scyzoryków Ruike objęte są 5-cio letnią gwarancją producenta. Posiadają zestaw narzędzi ze stali nierdzewnej Sandvik 12C27, w tym blokowane duże ostrze. Okładziny scyzoryków Ruike wykonane są z wytrzymałego tworzywa G10 o dobrych właściwościach antypoślizgowych. Scyzoryki Ruike doskonale sprawdzają się w pracy, w zastosowaniu EDC, czy na wypadach w teren. Posiadają praktyczne zestawy narzędzi, są wytrzymałe i niezawodne oraz precyzyjnie wykonane. Większe modele posiadają stalowy klips ułatwiający zaczepienie o rant kieszeni spodni lub podpięcie do ekwipunku. Do codziennego użytku oferujemy mały scyzoryk Ruike S-11B, który można podpiąć do kluczy. Dla bardziej wymagających użytkowników polecamy większe modele np.: Ruike LD-21B oferujący 12 funkcji, w tym blokowane ostrze oraz ząbkowane ostrze ratownicze, czy największy model o 23 funkcjach Ruike LD-51B z dużym blokowanym ostrzem, piłą do drewna i nożyczkami.
Ofertę scyzoryków uzupełniają modele Schrade z serii Old Timer np.: klasyczny scyzoryk Old Timer Buzzsaw Tapper 97OT posiadający m.in. ostrze gładkie i piłę do drewna oraz wielofunkcyjny nóż składany Spyderco ClipiTool C175P.