Nóż survivalowy Ranger - Libra Knife Works

Średni, mocny nóż survivalowy Ranger, ze stali O2, z rękojeścią z Micarty, wykonany przez knifemakerów z Libra Knife Works.

390,00 zł
Brutto
 

Bezpieczne zakupy - płać przez PayU, za pobraniem!

 

Bezpieczne dostawy firmą kurierską!

 

Bezpieczne zwroty - masz 14 dni na zwrot produktu!

 

Natychmiastowa wysyłka w ciągu 24h!

Opis

Średniej wielkości nóż survivalowy ręcznie wykonany przez czołowego polskiego knifemakera Radosława Łęgowika z Libra Knife Works.

Ranger to mocny nóż, który z łatwością podoła wielu zadaniom w terenie. Konstrukcji full tang, głownia wykonana ze stali węglowej O2 o grubości 4 mm. Zastosowana stal i odpowiednia jej obróbka dają świetne właściwości tnące oraz sprawiają, że noż długo zachowuje ostrość i łatwo się ostrzy.

Rękojeść wykonana z Micarty, zapewnia wyjątkowo wygodny i pewny chwyt noża, nawet mokrą dłonią. Jest bardzo dobrze wyprofilowana, a jelec chroni dłoń przed zsunięciem się na ostrze. Na końcu rękojeści znajduje się otwór do przewleczenia linki.

Do noża dołączona jest bardzo dobrze spasowana czarna pochwa z kydexu, posiadająca przelotkę do zawieszenia na pasie o maksymalnej szerokości 4,5 cm.

W komplecie znajduje się obszerne etui, miękko wyścielone od wewnątrz do przechowywania noża. 

Całość bardzo precyzyjnie wykonana, a zastosowane materiały i sposób ich obróbki gwarantują długotrwałe użytkowanie noża.

Bardzo ciekawa propozycja noża "do lasu" dla miłośników survivalu czy bushcraftu, ceniących sobie narzędzia wykonane ręcznie tradycyjnymi metodami.

Uwaga: produkt wykonany całkowicie ręcznie mogą wystąpić pewne różnice w wymiarach, kształcie, kolorze itp. pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami. Nóż wykonany ze stali węglowej, naturalnie może pojawić się na nim nalot rdzawy. Aby ograniczyć to zjawisko należy dokładnie wycierać noż po każdym użyciu oraz przechowywać go w stanie oczyszczonym i zakonserwowanym.

Producent: Libra Knife Works, Polska.

Wyprodukowano w Polsce.

Dane techniczne produktu

Dane techniczne produktu
Długość całkowita noża
238 mm
Długość ostrza
110 mm
Grubość ostrza
4 mm
Waga
229 g
Rękojeść
Micarta
Pochwa
Kydex
Stal
węglowa O2
Długość rękojeści
128 mm
Kolor rękojeści
piaskowa

LKW CRUSHER survival knife made in Poland