Nóż ESEE 6HM

Bardzo mocny nóż survivalowy, sprosta wszelkim zadaniom w terenie.

909,00 zł
Brutto

help_outlineZapytaj o produkt
Nóż ESEE 6HM

Nóż ESEE 6HM

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

Tylko nowe - oryginalne produkty!

 

Bezpieczne zakupy - płać przez PayU, za pobraniem!

 

Bezpieczne dostawy firmą kurierską!

 

Bezpieczne zwroty - masz 14 dni na zwrot produktu!

 

Natychmiastowa wysyłka w ciągu 24h!

Opis

ESEE 6HM to wytrzymały, duży nóż survivalowy o długości całkowitej 27 cm. Jest to najnowsza odsłona kultowego modelu ESEE 6. Nóż został nieco skrócony oraz otrzymał nową rękojeść o bardziej klasycznym kształcie.

ESEE 6HM został zaprojektowany przy współpracy instruktorów Randall's Adventure & Training. Bardzo mocna konstrukcja sprawia, że doskonale poradzi sobie w każdych, nawet bardzo obciążających warunkach użytkowania.

Nóż wykonany jest z jednego kawałka stali węglowej 1095 o grubości 4,2 mm, zahartowanej do twardości 55-57 HRC i pokrytej proszkowo czarną powłoką zabezpieczającą przed korozją oraz odblaskami. Zastosowany proces obróbki stali gwarantuje odporność na pęknięcia i wykruszenia. Głownia typu drop-point i płaski szlif zapewniają bardzo dobre właściwości tnące oraz łatwość ostrzenia w warunkach terenowych.

W odróżnieniu od klasycznego ESEE 6 wersja HM nie posiada karbowania pod kciuk na górnej krawędzi głowni.

Skręcana rękojeść o nowym kształcie wykonana jest z Micarty. Zapewnia bardzo wygodny i pewny chwyt noża w każdych warunkach. Jest dobrze wyprofilowana przez co zapewnia długotrwałą prace nożem bez zbytniego obciążenia dłoni. Ponadto głownia od dołu pomiędzy krawędzią tnącą a rękojeścią posiada wycięcie umożliwiające oparcie palca wskazującego i skrócenie chwytu przy bardziej precyzyjnych pracach. Rękojeść na zakończeniu posiada otwór do przewleczenia parakordu. Rękojeść jest demontowalna, wystarczy odkręcić kilka śrub, aby zdjąć okładziny i móc dokładnie oczyścić nóż.

Do noża dołączona jest czarna pochwa z Kydexu oraz platforma z klipsem mocującym do pasa lub plecaka. Pochwa dokręcana jest do platformy za pomocą śrub ze stali nierdzewnej odpornych na korozję. Dokładnie spasowana pochwa stabilnie utrzymuje i całkowicie zabezpiecza przed przypadkowym wysunięciem się noża.

ESEE-6HM to duży, doskonały i bardzo wytrzymały nóż survivalowy. Świetna propozycja noża do najcięższych zadań w terenie.

Nóż ESEE-6HM objęty jest dożywotnią gwarancją producenta.

Kod Producenta: ESEE-6HM-K.

Producent: ESEE Knives, USA.

Wyprodukowano w USA.

Dane techniczne produktu

ESEE
290
Dane techniczne produktu
Waga
noża - 287 g
z pochwą i płytą montażową - 427 g
Długość całkowita noża
279 mm
Długość ostrza
152 mm
Grubość ostrza
4,2 mm
Stal
węglowa 1095 55-57HRC
Ostrze
gładkie
Profil głowni
drop-point
Rękojeść
Micarta
Pochwa
Kydex, czarna
Kolor rękojeści
piaskowy

Zobacz także