Nóż Ka-Bar BK7 Becker Combat Utility

Duży, mocny nóż survivalowy zaprojektowany przez Ethana Beckera.

709,00 zł
Brutto

help_outlineZapytaj o produkt
Nóż Ka-Bar BK7 Becker Combat Utility

Nóż Ka-Bar BK7 Becker Combat Utility

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

Tylko nowe - oryginalne produkty!

 

Bezpieczne zakupy - płać przez PayU, za pobraniem!

 

Bezpieczne dostawy firmą kurierską!

 

Bezpieczne zwroty - masz 14 dni na zwrot produktu!

 

Natychmiastowa wysyłka w ciągu 24h!

Opis

Duży, bardzo mocny nóż survivalowy o grubości ostrza 4,8 mm zaprojektowany przez Ethana Beckera i produkowany przez firmę Ka-Bar.

Nóż BK7 ma konstrukcję full tang. Został wykony z jednego kawałka stali Cro-Van klasy 1095 o twardości 56-58 HRC, pokrytej dodatkowo czarną powłoką zabezpieczającą przed korozją i odblaskami.

Ostrze o profilu clip-point i wysokim płaskim szlifie doskonale znosi wszelkie trudy użytkowania, dość długo zachowuje ostrość roboczą i łatwo się ostrzy w warunkach terenowych. Głownia zakończona jest wyraźnym mocnym czubkiem, który doskonale sprawdza się np. podczas nawiercania otworów w drewnie. Na górnej stronie głowni znajduje się karbowanie stanowiące doskonałe oparcie dla kciuka, tym samym mocno stabilizując chwyt noża.

Ergonomiczna, dobrze wyprofilowana rękojeść, mająca w przekroju szerokość 26 mm zapewnia stabilność chwytu i wygodę posługiwania się nożem. Czarna rękojeść wykonana jest z bardzo wytrzymałego tworzywa Ultramid® firmy BASF. Posiada lekko chropowatą powierzchnię zapewniając dobre właściwości antypoślizgowe oraz bezpieczeństwo posługiwania się nożem mimo mokrej czy zabrudzonej dłoni. W dolnej części rękojeść posiada jelec chroniący dłoń przed dostaniem się na ostrze. Na zakończeniu rękojeści znajduje się zbijak do szyb oraz otwór do przewleczenia linki. Okładziny rękojeści są ze sobą skręcone za pomocą trzech śrub, umożliwiając rozebranie noża i dokładne jego oczyszczenie i zakonserwowanie.

Do noża dołączona jest dobrze spasowana czarna taktyczna pochwa wykonana z wytrzymałego poliestru wzmocniona wkładką z Kydexu, który zabezpiecza pochwę przed ewentualnym rozcięciem. Od frontu pochwa posiada dodatkową kieszeń zapinaną na mocny rzep, również wewnątrz wzmocnioną wkładką z Kydexu przeznaczoną do przenoszenia małego noża np. Ka-Bar BK17.

Pochwa pozwala wygodnie przenosić nóż klasycznie na pasie oraz dostosowana jest do systemu MOLLE/PALS, dzięki czemu może być mocowana np. na zewnątrz ekwipunku.

Bardzo mocny, duży nóż survivalowy przeznaczony do najcięższych zadań w terenie.

Kod Producenta: BK7.

Producent: Ka-Bar, USA.

Wyprodukowano: nóż w USA, pochwę w PRC.

Dane techniczne produktu

Ka-Bar
271
Dane techniczne produktu
Waga
371 g
z pochwą - 500 g
Długość całkowita noża
324 mm
Długość ostrza
178 mm
Grubość ostrza
4,8 mm
Stal
Cro-Van 1095, 56-58HRC
Ostrze
gładkie
Profil głowni
clip-point
Rękojeść
Ultramid®
Pochwa
poliester z wkładką kydex, czarna
Kolor rękojeści
czarny

Zobacz także