Nóż Opinel No.7 My First - Natural

Składany nóż z blokowanym ostrzem i zaokrąglonym czubkiem Opinel My First No.7 dla młodszych odkrywców.

35,00 zł
Brutto

 

Bezpieczne zakupy - płać przez PayU, za pobraniem!

 

Bezpieczne dostawy firmą kurierską!

 

Bezpieczne zwroty - masz 14 dni na zwrot produktu!

 

Natychmiastowa wysyłka w ciągu 24h!

Opis

Opinel My First Natural No.7 to pierwszy nóż składany dla małych odkrywców i majsterkowiczów.

Jest to klasyczny nóż o składanym ostrzu firmy Opinel o ponad 100 letniej tradycji w produkcji noży, przeznaczony dla młodszych użytkowników i zapewniający im duże bezpieczeństwo przez zastosowanie zaokrąglonego czubka.

Opinel My First No.7 to wyjątkowo lekki nóż składany z blokowanym ostrzem. Głownia w nożach Opinel blokowana jest przez obrócenie metalowego pierścienia znajdującego się u nasady rękojeści. Jest to proste, a zarazem całkowicie skuteczne rozwiązanie zmieniające nóż składany w nóż o ostrzu stałym. System blokowania ostrza obrotowym pierścieniem został w 1955 roku opatentowany pod nazwą Virobloc i jest z powodzeniem stosowany do dziś w produktach firmy Opinel.

Głownia w nożu Opinel No.7 jest typu clip-point, wykonana jest ze modyfikowanej stali nierdzewnej Sandvik 12C27. Ostrze ma szlif pełny płaski, co przy małej grubości głowni zapewnia doskonałe właściwości tnące.

Nóż posiada dobrze wyprofilowaną rękojeść z lakierowanego drewna bukowego gwarantującą pewny chwyt i miły, ciepły dotyk. Warto pamiętać, aby rękojeści nie wystawiać na działanie wody, gdyż naturalne drewno chłonie wilgoć i może zmieniać swoje właściwości. Nóż Opinel No.7 można zmodyfikować i nadać mu niepowtarzalny wygląd przez np.: zabejcowanie rękojeści na dowolny kolor, poddaniu jej rzeźbieniu, zmianie faktury, czy wykonaniu otworu dla przewleczenia linki lub rzemienia.

Nóż Opinel My First No.7 to idealne narzędzie dla młodszych odkrywców dające przede wszystkim duży zapas bezpieczeństwa, przy posługiwaniu się nożem i wiele radości z jego użytkowania.

Producent: Opinel, Francja.

Wyprodukowano we Francji.

Dane techniczne produktu

Opinel
Dane techniczne produktu
Długość całkowita noża
175 mm
Długość ostrza
75 mm
Waga
36g
Rękojeść
drewno bukowe
Blokada
Virobloc
Długość noża złożonego
100 mm
Stal
nierdzewna Sandvik 12C27
Kolor rękojeści
naturalny buk

Zobacz także