Nóż survivalowy Crusher - Libra Knife Works

Średni, mocny nóż survivalowy Crusher, ze stali O2, z rękojeścią z Micarty, wykonany przez knifemakerów z Libra Knife Works.

460,00 zł
Brutto

help_outlineZapytaj o produkt
Nóż survivalowy Crusher - Libra Knife Works

Nóż survivalowy Crusher - Libra Knife Works

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

Tylko nowe - oryginalne produkty!

 

Bezpieczne zakupy - płać przez PayU, za pobraniem!

 

Bezpieczne dostawy firmą kurierską!

 

Bezpieczne zwroty - masz 14 dni na zwrot produktu!

 

Natychmiastowa wysyłka w ciągu 24h!

Opis

Średniej wielkości nóż survivalowy ręcznie wykonany przez czołowego polskiego knifemakera Radosława Łęgowika z Libra Knife Works.

Crusher to mocny nóż, który z łatwością podoła wielu zadaniom w terenie. Konstrukcji full tang, głownia wykonana ze stali węglowej O2 o grubości 4,4 mm. Na górnej stronie głowni znajduje się karbowanie pod kciuk. Zastosowana stal i odpowiednia jej obróbka dają świetne właściwości tnące oraz sprawiają, że noż długo zachowuje ostrość i łatwo się ostrzy.

Rękojeść wykonana z Micarty, zapewnia wyjątkowo wygodny i pewny chwyt noża, nawet mokrą dłonią. Jest bardzo dobrze wyprofilowana, jelec chroni dłoń przed zsunięciem się na ostrze, karbowanie pod kciuk podnosi pewność chwytu i bezpieczeństwo posługiwania się nożem. Na końcu rękojeści znajduje się zbijak do szyb z otworem do przewleczenia linki.

Do noża dołączona jest bardzo dobrze spasowana czarna pochwa z kydexu, posiadająca przelotkę do zawieszenia na pasie o maksymalnej szerokości 4,5 cm.

Całość bardzo precyzyjnie wykonana, a zastosowane materiały i sposób ich obróbki gwarantują długotrwałe użytkowanie noża.

Bardzo ciekawa propozycja noża "do lasu" dla miłośników survivalu czy bushcraftu, ceniących sobie narzędzia wykonane ręcznie tradycyjnymi metodami.

Uwaga: produkt wykonany całkowicie ręcznie mogą wystąpić pewne różnice w wymiarach, kształcie, kolorze itp. pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami. Nóż wykonany ze stali węglowej, naturalnie może pojawić się na nim nalot rdzawy. Aby ograniczyć to zjawisko należy dokładnie wycierać nóż po każdym użyciu oraz przechowywać go w stanie oczyszczonym i zakonserwowanym.

Producent: Libra Knife Works, Polska.

Wyprodukowano w Polsce.

Dane techniczne produktu

104
Dane techniczne produktu
Waga
278 g
Długość całkowita noża
250 mm
Długość ostrza
120 mm
Grubość ostrza
4,4 mm
Stal
węglowa O2
Rękojeść
Micarta
Długość rękojeści
130 mm
Pochwa
Kydex
Kolor rękojeści
brązowy

LKW CRUSHER survival knife made in Poland

Zobacz także