Zawieszenie Lesovik - Smuk
Wyprzedaż!

Zawieszenie Lesovik - Smuk

Zawieszenie do hamaka Lesovik Smuk, z płynną regulacją długości, bez konieczności wiązania węzłów, pasuje do każdego hamaka.

130,00 zł 145,00 zł - 15,00 zł
Brutto
 

Bezpieczne zakupy - płać przez PayU, za pobraniem!

 

Bezpieczne dostawy firmą kurierską!

 

Bezpieczne zwroty - masz 14 dni na zwrot produktu!

 

Natychmiastowa wysyłka w ciągu 24h!

Opis

Zawieszenie SMUK służy do szybkiego i wygodnego wieszania hamaka. Sercem systemu są linki o wytrzymałości 660 kg, które tworzą regulowane odciągi, tzw. whoopie slings – można je skracać lub wydłużać, a zakres regulacji to 60-300 cm – optymalny dla skutecznego zawieszenia hamaka. Instrukcja obsługi dołączona jest do zestawu.

Whoopie slings to rozwiązanie zaczerpnięte z arborystyki, gdzie odpowiednio zaplecione liny stanowią element asekuracji przy pracach na wysokości. Samo zaplatanie linki, które stanowi o sposobie działania systemu, wykonujemy ręcznie zgodnie z technikami stosowanymi w żeglarstwie.

Linki Dyneema łączy się karabinkami z poliestrowymi taśmami, które owinięte wokół drzewa tworzą tzw. tree huggers – pewny punkt mocowania, który nie uszkadza kory. Na końcach taśm zaszyliśmy pętle, w którą wpina się karabinek.

Dzięki łatwemu montażowi taśm na drzewie i pełnej regulacji odciągów można dowolnie regulować hamak już po jego rozwieszeniu, a nie jak w przypadku zwykłych linek lub taśm – przed. Koniec z rozwieszaniem hamaka „na oko”!

SMUK wyraźnie przyspiesza rozbicie i złożenie hamakowego biwaku. Nie tylko daje to więcej czasu na spokojny odpoczynek, ale też znacznie ułatwia sam proces – SMUK będzie zawsze tak samo łatwy w użyciu, niezależnie od naszego zmęczenia czy warunków pogodowych.

Do wykonania zawieszenia użyliśmy najlepszych dostępnych materiałów, uzyskując niską wagę i bardzo dużą wytrzymałość. Taśmy nośne wykonane w technologii identycznej jak samochodowe pasy bezpieczeństwa, charakteryzują się niezwykle długą żywotnością oraz zerową rozciągliwością. Linki ze 100% włókien Dyneema, dodatkowo impregnowane, są nieprawdopodobnie lekkie i silne – wytrzymałość aż 660 kg! Karabinki aluminiowe atestowane przez producenta do 600 kg są proste w użyciu dzięki niezakręcanemu zamkowi.

Zawieszenie swobodnie mieści się razem z hamakiem w standardowym pokrowcu. Wymiana linek hamaka na SMUK to kwestia 3 minut pracy, system pasuje do każdego naszego modelu – wszystkie informacje w załączonej do zestawu instrukcji. Przez staranny dobór użytych materiałów obniżyliśmy wagę systemu SMUK o około 30g (18%) w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań tego samego rodzaju.

Cechy produktu:

- system zawieszenia hamaka z płynną regulacją długości;
- przyspiesza i ułatwia rozwieszanie;
- bez wiązania węzłów;
- superlekki – tylko 160 g;
- pasuje do każdego hamaka.

Zestaw zawiera;

- 2× linka;

- 2× taśma;

- 2× karabinek;

- pokrowiec na taśmy;

- instrukcje.

Uwaga! Zawieszenie Smuk nie może być wykorzystywane jako sprzęt wspinaczkowy i/lub asekuracyjny.

Producent: Lesovik, Polska.

Wyprodukowano w Polsce.

Dane techniczne produktu

Lesovik
Dane techniczne produktu
Waga
160g
Materiał
linki Dyneema taśmy poliestrowe karabinki aluminiowe
Wytrzymałość
taśmy 450 daN; karabinki 600 daN; Dyneema 660 daN.
Regulacja
60-300 cm

Zobacz także