Lista produktów marki Ka-Bar

Ka-Bar, USA.

Ka-Bar to uznana marka oferująca doskonałe noże wojskowe i survivalowe, foldery taktyczne i EDC oraz narzędzia. Noże Ka-Bar używane są przez zawodowych żołnierzy, miłośników bushcraftu i survivalu oraz turystów.

Ka-Bar to amerykańska marka powstała w 1897 roku, producent wysokiej jakości noży wojskowych oraz narzędzi i akcesoriów. Swoja sławę oraz znaczny rozwój zawdzięcza wygranej w konkursie na nowy nóż bojowy dla żołnierzy U.S. Marine Corps. w 1942 roku. Tak powstał legendarny nóż Ka-Bar Knife Fighting Utility, który doskonale sprawdził się w walce oraz w codziennych zadaniach. Po pewnym czasie został wprowadzony do sprzedaży na rynek cywilny i jest oferowany do dziś w klasycznej postaci oraz w licznych modyfikacjach. Noże ka-Bar są także obecnie używane przez zawodowych żołnierzy.
Od zakończenia II Wojny Światowej Ka-Bar wprowadził na rynek wiele modeli noży, które są znane z mocnej, wytrzymałej konstrukcji, ergonomicznej rękojeści gwarantującej pewny chwyt i bezpieczeństwo pracy oraz niezwykłej użyteczności i niezawodności. Produkty Ka-Bar powstają z wysokogatunkowych materiałów i charakteryzują się dbałością o detale oraz wysoką jakością wykonania. Doskonale sprawdzają się w typowych zadaniach w terenie, nie zawiodą również w ekstremalnych warunkach. Noże i narzędzia Ka-Bar są uznane i polecane przez miłośników survivalu i bushcraftu, myśliwych, podróżników oraz kolekcjonerów militariów.

Ka-Bar noże taktyczne, wojskowe, survivalowe, noże neck, klasyczne noże myśliwskie

Marka Ka-Bar znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej klasy noży taktycznych, wojskowych oraz mocnych noży survivalowych. Wprowadziła na rynek wiele modeli uznanych noży wojskowych m.in. Ka-Bar 1217 USMC The Legend, czy Ka-Bar 1213 Black oraz szeroką ofertę doskonałych mocnych i funkcjonalnych noży survivalowych np.: Ka-Bar BK2, Ka-Bar BK7, czy Ka-Bar BK9. Wszystkie mają mocną konstrukcję oraz zapewniają wygodny i bezpieczny chwyt w każdych warunkach. Są niezawodne, sprawdzone w ekstremalnych warunkach użytkowania.
Ka-Bar oferuje również wiele modeli noży typu neck. Są niewielkich rozmiarów, łatwe do ukrycia oraz wygodne do noszenia bezpośrednio na ciele np. zawieszone na szyi. Na wypadach survivalowych mogą pełnić rolę noża zapasowego. Wiele modeli dla zmniejszenia wagi i gabarytów ma otwartą rękojeść.
Marka Ka-Bar w swoim asortymencie posiada również klasyczne noże myśliwskie, które dzięki wyjątkowej ostrości doskonale sprawdzą się na polowaniu. Swoim designem nawiązują do noży myśliwskich przełomu XIX i XX wieku. Wykonane są z polerowanej stali nierdzewnej z rękojeścią z prasowanej skóry bawolej, wyposażone w klasyczną skórzaną pochwę. Są praktycznym narzędziem na polowaniu oraz ozdobą kolekcji.

Ka-Bar noże składane, foldery taktyczne, EDC, dla myśliwych i turystów

Ka-Bar oferuje szeroki wybór noży składanych o różnej konstrukcji i przeznaczeniu, które charakteryzują się niezawodnością, doskonałymi właściwościami tnącymi, wygodą i bezpieczeństwem użytkowania oraz wysoką jakością wykonania. Wśród folderów Ka-Bar znajdziemy modele o klasycznym kształcie oraz nowoczesnym designie. Noże składane Ka-Bar przeznaczone są m. in. do: zastosowań taktycznych, survivalu, samoobrony oraz turystyki i codziennego użytku. Polecane są myśliwym, miłośnikom bushcraftu, harcerzom oraz kolekcjonerom.

Ka-Bar narzędzia wojskowe i survivalowe i na biwak

Marka Ka-Bar jest również producentem wielu narzędzi taktycznych i outdoorowych, świetnie sprawdzających się w survivalu, bushcrafcie oraz w turystyce i na biwaku. Wśród asortymentu Ka-Bar znajdują się maczety, składane piły do drewna oraz niezbędniki, gwizdki alarmowe i akcesoria.