Lista produktów marki Esbit

Esbit, Niemcy.

Esbit to uznana, niemiecka rodzinna marka oferująca doskonałej jakości termosy, kuchenki składane oraz paliwo w kostkach. Ponadto w katalogu marki znajdują się stalowe butelki na wodę, butelki termiczne, czy naczynia i sztućce.

Marka Esbit została założona w 1936 roku w Hamburgu przez Ericha Schumma i do dziś pozostaje firmą rodzinną. Jej założyciel był wynalazcą nowatorskich kuchenek składanych oraz wykorzystywanego do nich paliwa stałego w kostkach. Kuchenka, która mogła zmieścić się w kieszeni sprzedawana była razem z paliwem. Od początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem klientów, co przedłożyło się na sukces firmy. Z biegiem lat kuchenki udoskonalano, jednak ich główne założenia pozostały niezmienne. Mają być minimalistyczne, łatwe do zabrania w teren oraz umożliwiające sprawne zagotowanie wody. W następnych dziesięcioleciach Esbit wprowadził do swojej oferty kolejne innowacyjne produkty: termosy, naczynia turystyczne, kubki termiczne, niezbędniki i wiele innych. Filozofią marki jest znajomość potrzeb klientów oraz ich wymagań dotyczących używanego sprzętu turystycznego. Dzięki takiej postawie marka udoskonala swoje produkty tak, aby spełniały oczekiwania odbiorców i mogły być z zadowoleniem używane nawet w trudnych warunkach zewnętrznych. Ciągłe ulepszanie modeli, wprowadzanie nowych technologii oraz wysokiej jakości materiałów zaowocowało powstaniem trwałych i niezawodnych produktów oraz wysokim zaufaniem klientów i rozpoznawalnością marki.

Paliwa w kostkach Esbit

Paliwa w kostkach Esbit produkuje od ponad 80 lat. Pierwsze paliwo, które opracował założyciel marki razem z kuchenkami składanymi okazało się wielkim sukcesem. Obecnie produkowane kostki paliwowe są gwarancją niezawodności w terenie, zagotują wodę i podgrzeją posiłek w każdych warunkach. Mają wysoką efektywność energetyczną, są bezpieczne, całkowicie „niewybuchowe”, bardzo łatwo się zapalają i dają wysoką temperaturę oraz nie dymią i nie iskrzą podczas palenia. Świetne paliwa na wyjście w teren, wypad w góry oraz na survival.

Kuchenki składane

Kuchenki składane razem z paliwem w kostkach zostały opracowane i wdrożone do produkcji od samego początku marki Esbit. Ogromna popularność jaką zyskały i sukces rynkowy pozwolił na dynamiczny rozwój marki. Do dziś kuchenki składane produkowane przez Esbit spełniają te same założenia, na których oparł swój projekt Erich Schumm, choć wielokrotnie były ulepszane. Muszą być proste w działaniu, niezawodne, sprawnie zagotować wodę oraz jednocześnie minimalistyczne, mieścić się w kieszeni i wewnątrz przenosić kilka kostek paliwa. W takiej postaci są nadal oferowane w sprzedaży.

Termosy turystyczne

Marka Esbit opracowała i produkuje wysokiej klasy termosy turystyczne o bardzo dobrych właściwościach termicznych. Szybko zyskały uznanie użytkowników, a termosy Esbit stały się synonimem „termosu w góry”. Wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, od zewnątrz w wielu modelach pokryte antypoślizgową powłoką ułatwiającą chwyt w rękawicy w trudnych warunkach. Oferują dwa typy korków (tradycyjny i automatyczny) oraz dwa kubki w zestawie. Są trwałe, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i niezawodne przez wiele sezonów. Długo utrzymują początkową temperaturę płynu. Świetnie sprawdzają się w każdej aktywności w terenie: na wypadzie w góry, do lasu, na wycieczce oraz w podróży. Zapewniają stały dostęp do gorącego lub w okresie letnim do chłodnego, orzeźwiającego napoju.

Termosy obiadowe

Termosy obiadowe Esbit pozwalają zabrać w teren ciepły, pełnowartościowy posiłek przygotowany w domu. Doskonale nadają się do zup oraz gęstych dań o półpłynnej konsystencji.  Esbit oferuje doskonałe termosy obiadowe w kilku pojemnościach. Wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a zewnętrzna antypoślizgowa powłoka doskonale sprawdza się w trudnych warunkach. Mają bardzo dobre właściwości termiczne, po wielu godzinach posiłek będzie wciąż gorący.

Naczynia i sztućce turystyczne

Naczynia i sztućce turystyczne są ważną pozycją w katalogu marki Esbit. Funkcjonalne, przystosowane do użytku w trudnych warunkach zadowolą nawet wymagających użytkowników. Wykonane z wysokiej jakości materiałów: stali nierdzewnej, anodyzowanego aluminium oraz tytanu, te ostanie ultralekkie i niesamowicie wytrzymałe sprawdzą się nawet na ekstremalnych wyprawach. Do przygotowania i spożycia posiłków w terenie Esbit oferuje m.in.: zestawy naczyń z kuchenką na paliwo stałe, garnki, kubki, czajniki o różnej pojemności oraz sztućce i niezbędniki.

Butelki na wodę oraz butelki i kubki termiczne

Butelka na wodę to niezbędna pozycja w turystycznym ekwipunku. Na wypadzie w teren oraz podczas poruszania się po mieście pozwala na utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu. Butelki na wodę Esbit są praktyczne, wygodne oraz odporne na uszkodzenia. Wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej nie zawierają szkodliwych substancji. Kubki termiczne Esbit doskonale sprawdzają się na co dzień w mieście oraz w podróży. To wygodny sposób na przenoszenie ciepłej kawy lub herbaty, pasują do większości uchwytów samochodowych. Szczelna konstrukcja zapobiega przypadkowemu wylaniu się płynu, a odpowiednio wyprofilowany ustnik zapewnia wygodne picie.