Lista produktów marki Spyderco

Spyderco, USA

Spyderco to marka wysokiej jakości noży, narzędzi oraz akcesoriów. Spyderco słynie przede wszystkim z niezawodnych folderów wygodnie otwieranych za pomocą charakterystycznego otworu w głowni.

Markę Spyderco w 1976 roku założyli Sal i Gail Glesser i ich pierwszym produktem sprzedawanym głównie na targach i pokazach w całej Ameryce był Tri-Angle Sharpmaker™ - ostrzałka do noży, która szybko przywracała ostrość roboczą. Umożliwiała także ostrzenie noży o ząbkowanym ostrzu.
W 1981 roku Spyderco wprowadziło swój pierwszy składany nóż, C01 Worker, który okazał się ogromnym sukcesem. Nóż ten zapoczątkował koncepcję słynnego okrągłego otworu w ostrzu do otwierania jedną ręką - Spyder Hole. Ponad to Spyderco jako pierwszy na rynku wprowadził klips na rękojeści, który umożliwia wygodne i bezpieczne przenoszenie noża w górnej części kieszeni. W kolejnych folderach pojawiło się ostrze ząbkowane zapewniające agresywne cięcie. Te cechy zrewolucjonizowały przemysł nożowy i dosłownie zdefiniowały formę nowoczesnego noża składanego. Noże Spyderco posiadają charakterystyczny design, nie da się ich pomylić z nożami innych producentów.
Spyderco to wyśmienite noże o przemyślanej konstrukcji, niezawodności oraz wysokiej jakości wykonania. Od momentu wprowadzenia na rynek modelu C01 Worker marka stale się rozwija, będąc obecnie jednym z największych producentów noży na świecie. Jej produkty znalazły uznanie u ogromnej rzeszy użytkowników, a wiele modeli stało się kultowymi folderami EDC. Spyderco stale rozwija swoje konstrukcje, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, z których wiele chronionych jest patentami. Dzięki wysokiej jakości, niezawodności oraz innowacyjnym rozwiązaniom marka posiada imponujące portfolio nagród branżowych. Foldery Spyderco przeznaczone są do profesjonalnego oraz amatorskiego użytkowania. Są na wyposażeniu służb mundurowych i jednostek specjalnych. Doskonale sprawdzają się do noszenia na co dzień, w turystyce oraz podczas różnych aktywności outdoorowych.

Spyderco Foldery taktyczne, EDC, ratownicze, składane noże turystyczne

Spyderco oferuje szeroką gamę noży składanych, które w zależności od przeznaczenia mogą być używane m.in. jako foldery taktyczne, ratownicze, EDC lub noże turystyczne. Wszystkie mają niepowtarzalny design oraz charakterystyczny otwór na głowni służący do szybkiego otwarcia ostrza, dzięki któremu są bardzo łatwo rozpoznawalne. Wiele modeli ma innowacyjne rozwiązania, choć wciąż są oferowane kultowe noże powstałe kilkadziesiąt lat temu. Foldery Spyderco posiadają okładziny rękojeści wykonane z antypoślizgowych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne np.: G10, czy FRN (nylon wzmocniony włóknem szklanym), choć wiele modeli ma również rękojeść ze stali nierdzewnej. Swoje noże Spyderco wykonuje ze stali wysokogatunkowych np.: od 8Cr13MoV, AUS-10, 440C, po topowe CPM S110V, CPM S30V, czy CPM 20CV.
Noże Spyderco wyposażone są w perfekcyjnie działającą blokadę ostrza, w wielu modelach z dodatkowych zabezpieczeniem. Stalowy klips umożliwia bezpieczne i wygodne przenoszenie noża w kieszeni, organizerze itp. Klips najczęściej może być montowany po obydwu stronach rękojeści w pozycji góra lub dół.
Wiele modeli noży Spyderco zaprojektowali wybitni projektanci m.in.: Michael Walkers, Bill Moran, Ernest Emerson, Ken Onion, Tim Wegner, Wayne Goddard.