Lista produktów marki Survival Kettle

Survival Kettle, Polska

Survival Kettle to polska marka produkująca kuchenki składane i czajniki turystyczne na paliwo stałe pozyskane w terenie.

Survival Kettle swoją ofertę kieruje do miłośników survivalu, bushcraftu, spływów kajakowych oraz turystów. Produkuje kilka modeli kuchenek składanych na paliwo stałe, które można pozyskać w terenie (szyszki, patyki itp.). Kuchenki są lekkie i zajmują minimalną ilość miejsca w ekwipunku, zmieszczą się nawet w kieszeni udowej spodni. Wykonane są z blachy stalowej odpornej na działanie wysokich temperatur. W ofercie marki znajdują się również czajniki turystyczne typu „wulkan” wykorzystujące technologię płaszcza wodnego. Znacząco skracają czas gotowania wody w terenie, umożliwiają wykorzystanie paliwa stałego pozyskanego w miejscu biwakowania. Wykonane są ze stali nierdzewnej lub aluminium. Świetnie sprawdzają się na biwaku i kempingu oraz podczas dłuższego bytowania w terenie.

Survival Kettle kuchenki składane na paliwo stałe

Survival Kettle oferuje kilka modeli kuchenek składanych na paliwo stałe. Jako opał mogą być używane kostki paliwowe oraz paliwo pozyskane na miejscu: suche patyki, szyszki, drobne kawałki drewna. Kuchenki Survival Kettle osiągają wysoką sprawność, mają otwory w ściankach wspomagające proces spalania oraz duży otwór wlotowy ułatwiający wkładanie opału. W kilka minut zagotują kubek wody. Wykonane są z odpornej na wysoką temperaturę stali nierdzewnej, która nie ulegnie przepaleniu. Są bardzo lekkie i zajmują minimalną ilość miejsca w ekwipunku, zmieszczą się w kieszeni udowej spodni lub mogą być na stałe przenoszone w plecaku. Pozwalają na szybkie zagotowanie wody lub podgrzanie posiłku również w sytuacji awaryjnej. Survival Kettle oferuje kilka modeli kuchenek składanych różniących się wielkością. Doskonale sprawdzają się w survivalu, bushcrafcie, nad wodą, czy w górach.

Survival Kettle czajniki turystyczne

Survival Kettke jest producentem wydajnych i prostych w obsłudze czajników turystycznych typu „wulkan”.  Wykorzystują one technologię płaszcza wodnego, w którym woda otacza komin na całej wysokości czajnika, znacząco zwiększając wymianę cieplną i efektywność energetyczną czajnika oraz skracając czas gotowania wody. Czajniki Survival Kettle wykonane są z aluminium lub stali nierdzewnej odpornych na wysoką temperaturę. Produkowane są w kilku objętościach. Posiadają wygodne składane rączki, obszyte skórą zabezpieczające dłoń przed oparzeniem. Pozwalają na wykorzystanie naturalnego paliwa stałego dostępnego w terenie. Zamknięta konstrukcja paleniska jest bezpieczna i praktycznie uniemożliwia niekontrolowane rozprzestrzenienie się ognia. Czajniki Survival Kettle szybko zagotują wodę. Są lekkie i mimo większych rozmiarów łatwe i wygodne do spakowania. Doskonale nadają się na wypad bushcraftowy, biwak, leśne obozowanie. Sprawdzą się podczas dłuższego bytowania w terenie.