Lista produktów marki Light My Fire

Light My Fire, Szwecja

Marka Light My Fire została założona w 1995 przez Michaela Odqvista, który zaczął sprowadzać do Europy używane od wieków przez Indian południowoamerykańskich rozpałki z drewna sosnowego. Dzięki bardzo wysokiej zawartości żywicy potrafiły szybko rozpalić ogień w każdych warunkach. Po sprowadzeniu do Europy były sprzedawane pod nazwą Maya Sticks. Ich pozyskanie było stosunkowo proste, powstawały z drewnianych odpadów po ścięciu i obróbce drzewa. W 1996 Light My Fire rozpoczął produkcję słynnego krzesiwa survivalowego wzorowanego na krzesiwie używanym przez armię szwedzką. Krzesiwo Light My Fire umożliwia szybkie i skuteczne rozpalenie ognia w każdych warunkach. Od razu po wprowadzeniu na rynek zdobyło rzesze odbiorców i od tego momentu nastąpił dynamiczny rozwój marki. Obecnie krzesiwo Light My Fire sprzedawane jest w dwóch rozmiarach (Army i Scout) w szerokiej gamie kolorystycznej. Od 2005 roku do oferty Light My Fire został wprowadzony zestaw naczyń turystycznych Meal Kit. Składał się z 4 pojemników oraz niezbędnika i umożliwiał wygodne spożycie posiłku w terenie. Jednak największą uwagę klientów zwrócił niezbędnik wchodzący w skład zestawu. Light My Fire szybko odpowiedział na zapotrzebowanie rynku i rozpoczął sprzedaż niezbędnika jako samodzielnego produktu i krok ten okazał się kolejnym sukcesem. Wszystkie produkty Light My Fire mają charakterystyczny design oraz ciekawą kolorystykę wyróżniające je od innych produktów dostępnych na rynku. Są funkcjonalne i niezawodne. Wykonane z dbałością o środowisko. Light My Fire w swoich produktach używa jedynie biotworzyw pochodzenia naturalnego, które są bezpieczne dla zdrowia, bez szkodliwych PVC i BPA. Praktycznie cały asortyment jest produkowany w Szwecji.

Light My Fire szwedzkie krzesiwo survivalowe

Krzesiwo Light My Fire FireSteel to najbardziej znane krzesiwo survivalowe na rynku. Jest skuteczne i niezawodne w każdych warunkach. Wytwarza mocne iskry o temperaturze prawie 3000°C, które szybko rozpalą ogień. Tak samo działa gdy jest mokre lub wyjęte z wody. Jest dostępne w dwóch wariantach Army i Scout i kilku wersjach kolorystycznych. Krzesiwo Light My Fire FireSteel Army ma jeden z najgrubszych prętów krzeszących na rynku o średnicy 9 mm, który starcza na ponad 12.000 krzesań. Obydwa modele wyposażone są w stalowy iskrownik, wygodne uchwyty oraz gwizdek ratunkowy. Krzesiwo Light My Fire rozpali ogień oraz zapali kuchenkę turystyczną, grill itp. Jest niezawodne również w sytuacji awaryjnej.

Light My Fire Nóż z krzesiwem FireKnife

Nóż z krzesiwem Light My Fire FireKnife to praktyczny zestaw turystyczny pozwalający mieć przy sobie w terenie dwa niezbędne narzędzia: nóż z ostrzem stałym i skuteczne krzesiwo. FireKnife to lekki, wytrzymały nóż turystyczny o uniwersalnym przeznaczeniu. Wygodna rękojeść zapewnia bezpieczny chwyt w każdych warunkach. Głownia ze stali nierdzewnej jest całkowicie odporna na korozję, a szlif Scandi ma świetne właściwości tnące i łatwo się ostrzy. Nóż idealnie pracuje w drewnie i bez problemu poradzi sobie z typowymi pracami na biwaku lub obozie. Razem z oryginalnym krzesiwem FireSteel, które mieści się w rękojeści tworzy doskonały zestaw do rozpalenia ognia, skuteczny w każdych warunkach. Nóż z krzesiwem Light My Fire polecany jest harcerzom, miłośnikom bushcraftu i survivalu, turystom oraz wszystkim wypoczywającym na łonie natury. Idealnie sprawdzi się na wypadzie w góry i do lasu, w bushcrafcie oraz na biwaku i obozie.

Light My Fire niezbędnik turystyczny Spork i Spork Titanium

Niezbednik Light My Fire Spork początkowo wchodził w skład zestawu Meal Kit, jednak ze względu na duże zainteresowanie zaczął być oferowany jako samodzielny produkt. Obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych niezbędników turystycznych. Dostępnych jest kilka wersji niezbędnika Light My Fire różniących się wymiarami np.: Spork Original, Spork M, Spork Little w szerokiej gamie kolorystycznej. Ponadto niezbędnik Spork sprzedawany jest np.: w zestawach po dwie lub cztery sztuki oraz w komplecie z etui. Wszystkie wersje niezbędnika turystycznego Light My Fire są wygodne i praktyczne w użyciu, zastępują nóż, widelec i łyżkę. Wykonane są z bezpiecznych dla zdrowia materiałów bez szkodliwych PVC i BPA. Idealnie sprawdzają się w turystyce, na wyjściu w teren, w górach, na biwaku i na co dzień w pracy lub szkole.
Light My Fire oferuje również niezbędnik wyprawowy Spork Titanium, idealny na ekstremalne wyprawy, survival oraz wypad w góry. Wykonany jest z tytanu, jednego z najbardziej wytrzymałych stopów. Jest bardzo lekki i praktycznie niezniszczalny. Całkowicie odporny na korozję oraz bezpieczny dla zdrowia. Może być używany w ekstremalnych warunkach pogodowych. Dzięki swoim właściwościom tytan nie oparzy dłoni po wyjęciu go z gorącego płynu oraz w czasie mroźnej pogody nie ma tendencji do przywierania do ust czy języka podczas spożywania posiłku, w odróżnieniu od klasycznych stalowych sztućców.

Light My Fire składane kubki i butelki na wodę oraz zestawy turystyczne, menażki

Pierwszy zestaw turystyczny, menażkę, składającą się z kilku naczyń Light My Fire wprowadził na rynek w 2005 roku pod nazwą Meal Kit. Od tego czasu powstało kilka wersji menażek turystycznych, które były sukcesywnie ulepszane. W miedzy czasie oferta naczyń turystycznych została powiększona o praktyczne składane kubki i butelki na wodę oraz akcesoria kuchenne. Wszystkie naczynia turystyczne i menażki Light My Fire wykonane są z bezpiecznych dla zdrowia tworzyw. Są lekkie, a złożone zajmują zdecydowanie mniej miejsca w ekwipunku. Pozwalają wygodnie spożyć posiłek w warunkach terenowych.

Light My Fire rozpałki naturalne

Rozpałki naturalne to pierwszy produkt jaki Light My Fire wprowadził na rynek. Sprowadzane były z Ameryki Południowej i sprzedawane pod nazwa Maya Sticks. Dzięki dużej zawartości żywicy umożliwiały szybkie rozpalenie ognia w każdych warunkach. Obecnie Light My Fire oferuje dwie rozpałki naturalne Tinder Sticks oraz Tinder-on-a-Rope. Powstają ze szczapek drewna sosny smołowej Pinus caribea rosnącej w Hondurasie. Zawierają do 80% żywicy, nawet mokre szybko się podpalają, palą się długo i dają mocny płomień, umożliwiając sprawne rozpalenie ogniska. Praktyczne naturalne rozpałki turystyczne, idealne do zabrania na wypad w teren oraz na biwak. Rozpałki Light My Fire są niezawodne również w sytuacji awaryjnej.