Lista produktów marki Victorinox

Victorinox, Szwajcaria

Legendarna szwajcarska marka najwyższej jakości scyzoryków, światowy lider w produkcji narzędzi wielofunkcyjnych.

Marka Victorinox została założona w 1884 przez Karla Elsenera w szwajcarskim Ibach jako warsztat produkujący noże. Już kilka lat później w 1891 roku otrzymał pierwsze zamówienie na dostawę dużej ilości noży dla szwajcarskiej armii, które w 1897 roku zostały opatentowane pod nazwą „szwajcarskie noże oficerskie i sportowe”.
W 1909 roku Karl Elsener zastrzega znak towarowy marki jako symbol tarczy i krzyża oraz wybiera imię matki Victoria na nazwę firmy. W 1921 roku po wynalezieniu stali nierdzewnej i jej rozpowszechnieniu wśród producentów noży marka zmienia nazwę na znaną do dziś Victorinox. W 1931 roku Victorinox jako pierwszy na świecie otwiera w pełni elektryczną hartownię stali, która umożliwia produkcję wysokiej jakości jednolicie wykonanych noży. Od tego momentu następuje rozwój marki, a nazwa Victorinox staje się synonimem doskonałych scyzoryków i jest rozpoznawalna na całym świecie.
W 2022 Victorinox obchodził 125 rocznicę powstania  „oryginalnego szwajcarskiego scyzoryka oficerskiego i sportowego”. Victorinox to nie tylko marka słynąca z najlepszych scyzoryków na świecie. Obecnie w katalogu marki znajdują się również narzędzia wielofunkcyjne, noże kuchenne, zegarki, wody toaletowe oraz torby podróżne.

Victorinox scyzoryk wielofunkcyjny

Victorinox to jedyne, niepowtarzalne i legendarne scyzoryki wielofunkcyjne rozpoznawalne na całym świecie. Victorinox jest synonimem prawdziwego scyzoryka. Marka zasłynęła niezawodnością, precyzją i jakością wykonania oraz doskonałymi materiałami użytymi do budowy scyzoryków. Na swoje scyzoryki Victorinox udziela dożywotniej gwarancji. Oferuje dziesiątki modeli scyzoryków w kilku rozmiarach z różnymi zestawami narzędzi, które tworzą poszczególne kolekcje.
Wszystkie narzędzia w scyzorykach Victorinox wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wiele modeli posiada blokadę głównego ostrza. Okładziny rękojeści z charakterystycznym logiem mogą być wykonane np.: ze stali nierdzewnej, drewna, nylonu, Celidoru.
Scyzoryki Victorinox to praktyczne narzędzia, które sprawdzą się w codziennych sytuacjach oraz w podróży, w górach, w lesie, na biwaku, czy na polowaniu. Dzięki kompaktowym rozmiarom zawsze zmieszczą się w kieszeni spodni lub plecaka. Małe modele mogą być na stałe podpięte do kluczy. Są również doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.