Lista produktów marki Rite in the Rain

Rite in the Rain, USA

Rite in the Rain to znana amerykańska marka wysokiej jakości notesów wodoodpornych oraz przyborów do pisania pozwalających sporządzać notatki w każdych warunkach pogodowych, w deszczu, śnieżycy, a nawet pod wodą.

Historia marki Rite in the Rain sięga 1900 roku, kiedy Alec Polson z firmy Polson Lumber Company w stanie Waszyngton zadał Jerry'emu Darlingowi słynne pytanie: „Czy nie ma lepszego sposobu rejestrowania kłód i liczenia drewna w niesprzyjającej pogodzie na północno-zachodnim Pacyfiku?” W tamtym czasie ilość drewna zapisywano na specjalnie przygotowywanych tablicach za pomocą twardego ołówka. Ponieważ przygotowanie tablic i sporządzanie notatek było czasochłonne, a dodatkowo przechowywane tablice zajmowały sporo miejsca, szukano rozwiązania, które usprawniłoby cały proces. Przełomowym momentem było spotkanie Jerry’ego Darlinga z drukarzem Herbertem Buffington’em. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia udało im się opracować i wyprodukować papier odporny na wodę. Jednak przez wiele lat ręczna produkcja była czasochłonna i mało efektywna.
Punktem zwrotnym w historii marki Rite in the Rain był rok 1950, kiedy udało się opracować i wdrożyć zautomatyzowaną linię produkcyjną. Od tego momentu produkcja wodoodpornych kartek ruszyła na szeroka skalę. Marka rozpoczęła dynamiczny rozwój, wprowadzając do oferty linie produktów dla pracowników leśnych i inżynierów.
Od 2000 roku Rite in the Rain wytwarza swoje produkty z minimalnym wpływem na środowisko. W 2005 roku opatentował przyjazną dla środowiska powłokę kartek Environmentally Responsible Coating oraz używa do zadrukowywania kartek farb drukarskich opartych tylko na bazie soi, dzięki czemu do środowiska podczas procesu produkcji uwalnia się jedynie para wodna. Ponad to wszystkie płyty produkcyjne i płyny technologiczne pochodzą z recyklingu, a ścinki kartek są ponownie wykorzystywane.
W swoim katalogu Rite in the Rain oferuje wiele modeli notesów wodoodpornych, przyborów do pisania oraz akcesoriów pozwalających zapisać oraz odczytać sporządzoną notatkę w każdych warunkach pogodowych: ulewnym deszczu, śnieżycy oraz pod wodą. Produkty marki doskonale sprawdzają się w każdej pracy na zewnątrz oraz podczas wszystkich aktywności outdoorowych. Są używane m.in. przez: US Army, Forest Service, naukowców oraz szerokie grono podróżników, poszukiwaczy przygód i survivalowców. Obecnie wszystkie produkty Rite in the Rain powstają w USA.

Rite in the Rain notesy wodoodporne

Notesy Rite in the Rain mogą być używane w każdych warunkach pogodowych. Oferowane są w kilku wielkościach oraz w różnych kolorach. Mogą mieć kartki złączone metalową spiralą, co ułatwia ich oderwanie w razie potrzeby lub posiadać formę książeczki z trwale złączonymi kartkami. Wszystkie mają wytrzymałą, elastyczną okładkę oraz kartki całkowicie odporne na wodę. Dodatkowym atutem notesów Rite in the Rain są zaokrąglone rogi ułatwiające przenoszenie w kieszeni oraz nadrukowane miary na okładce w cm i calach. Notesy Rite in the Rain pozwalają zapisać informacje nawet jak są całkowicie przemoczone. Mogą być używane w ulewnym deszczu, śnieżycy, a nawet pod wodą. Mocne, impregnowane kartki przemoczone i nawet zmięte są odporne na rozerwanie. Zawsze umożliwią odczytanie notatki. Do zapisywania informacji w notesach Rite in the Rain można używać ołówka lub wodoodpornego długopisu. Tylko tym sposobem zapisana notatka nie zetrze się po zamoczeniu i pozostanie czytelna. Notesy wodoodporne Rite in the Rain są idealne podczas pracy na zewnątrz oraz w zastosowaniach taktycznych i turystycznych do zapisania notatki w warunkach terenowych.

Rite in the Rain długopisy wodoodporne

Do zapisywania informacji w notesach wodoodpornych Rite in the Rain oferuje długopisy wodoodporne oraz ołówki automatyczne. Przyrządy do pisania są lekkie oraz praktyczne w terenie, zapisana nimi treść nie zostanie utracona po zamoczeniu kartek notesu wodoodpornego. Ołówki automatyczne mają wymienne wkłady oraz gumkę do usuawnia pomyłek w zapisie. Długopisy Rite in the Rain posiadają wymienny wodoodporny wkład. Mogą pisać w każdych warunkach, pod wodą oraz w pozycji odwrócone dzięki ciśnieniu wewnątrz wkładu. Działają również w ekstremalnych temperaturach.

Rite in the Rain akcesoria

Oprócz notesów wodoodpornych i przyrządów do pisania Rite in the Rain oferuje praktyczne akcesoria: pokrowce na notesy, terminarze, wkłady do ołówków i długopisów, tarcze do zerowani broni, tarcze strzeleckie, portfele i wiele innych.