Lista produktów marki Sawyer

Sawyer, USA

Sawyer to producent osobistych, wydajnych filtrów do wody opartych na membranie Hollow Fiber. Filtry Sawyer pozwolą uzdatnić do picia wodę pozyskaną w terenie

Sawyer to amerykańska marka założona w 1984 roku produkująca osobiste filtry do wody umożliwiające uzdatnienie wody pozyskanej w terenie. Filtry Sawyer oparte są na membranie kapilarnej Hollow Fiber, która zatrzymuje cząstki powyżej 0,1 mikrona, czyli usuwa z wody ponad 99,99% chorobotwórczych bakterii i pierwotniaków. Filtr składa się z dużej ilości mikro kanalików w kształcie litery U przez które przepływa woda. Zanieczyszczenia o średnicy powyżej 0,1 mikrona zostają w mikro kanalikach, a przez mikropory o średnicy 0,1 mikrona znajdujące się w mikro kanalikach wypływa oczyszczona woda. Duża ilość zastosowanych mikro kanalików zapewnia wydajny przepływ wody. Filtry Sawyer umożliwiają przefiltrowanie nawet 370.000 litrów wody bez utraty parametrów filtrowania. Zastosowana membrana została zaprojektowana w taki sposób, aby mogła być wielokrotnie płukana, co znacznie wydłuża żywotność samego filtra.

Sawyer osobiste, turystyczne filtry do wody

Sawyer to bezpieczne i proste w obsłudze osobiste filtry do wody, niezbędny element survivalowego, górskiego i turystycznego ekwipunku. Umożliwiają uzdatnienie pozyskanej wody z naturalnych cieków wodnych podczas wyprawy. Filtry Sawyer pozwalają na bezpośrednie picie ze strumienia lub zbiornika wodnego, nakręcenie filtra na butelkę z wodą, używanie filtra z bukłakiem hydracyjnym lub przefiltrowywanie wody pomiędzy zbiornikami. Filtry Sawyer są bardzo lekkie i mają niewielkie rozmiary, bez problemu zmieszczą się w każdym plecaku. Nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń, ani zasilania. Oparte są na technologii membrany kapilarnej Hollow Fiber zatrzymującej zanieczyszczenia powyżej 0,1 mikrona (99,99 % chorobotwórczych bakterii i pierwotniaków). Nie zatrzymują wirusów, dlatego woda pozyskana w terenie pochodząca z niepewnego źródła powinna być uzdatniona chemicznie lub przegotowana. Sawyer oferuje kilka modeli turystycznych, osobistych filtrów do wody m.in.: Filtr Sawyer Mini, Sawyer Squeeze, czy Sawyer Point One.