Lista produktów marki BCB

BCB, Wlk. Brytania

BCB to znany brytyjski producent sprawdzonego wyposażenia militarno-survivalowego i turystycznego. W szerokiej ofercie BCB znajdują się m.in.: zestawy przetrwania, sprzęt na sytuacje awaryjne, krzesiwa, kuchenki i paliwa, kompasy, karimaty oraz naczynia turystyczne.

Historia BCB sięga połowy XIX wieku, marka została założona w 1854 roku przez dr Browna, który wynalazł lekarstwo mające pomóc na różne schorzenia żołnierzom walczącym podczas Wojny Krymskiej. Od nazwy specyfiku Browns Cough Bottle powstała nazwa marki BCB.
Przez wiele kolejnych lat BCB działała w branży farmaceutycznej. Pierwsze produkty kojarzone z wojskiem zaczęła dostarczać w latach 40-tych, były to zestawy ratownicze do tratw i łodzi ratunkowych. Jednak momentem przełomowym w historii marki był rok 1952, kiedy powstała pierwsza w pełni wyposażona tratwa ratunkowa, która pozwoliła zdobyć zamówienia wojskowe. Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju marki było wypuszczenie lekkiej racji żywnościowej dla żołnierzy, która zrewolucjonizowała rynek.
W latach 70-tych marka była już ściśle związana z rynkiem militarnym oferując wyposażenie dla żołnierzy oraz sprzęt survivalowy i ratujący życie. Obecnie w ofercie BCB znajduje się wiele artykułów militarnych i survivalowych, w tym m.in.: gotowe zestawy przetrwania, kompasy, krzesiwa, paliwa i kuchenki, sprzęt na sytuacje awaryjne w terenie, niezbędniki i naczynia, farby maskujące, czy karimaty.

BCB zestawy przetrwania

BCB oferuje wiele gotowych zestawów przetrwania, najczęściej zamkniętych w szczelnej puszce ze stali nierdzewnej. Zestawy przetrwania mają zawartość dobraną do najczęstszych sytuacji awaryjnych, jakie mogą się zdarzyć podczas danej aktywności outdoorowej. Wśród zestawów przetrwania można wyróżnić: Combat Survival Tin, Trekkers Survival Kit, Mountain Survival Tin, Military Surviavl Kit oraz zestaw dla dzieci My First Adventure Tin. Oprócz zestawów przetrwania BCB oferuje również tematyczne zestawy awaryjne np.: Zestaw krawiecki, Zestaw wędkarski, Zestaw do rozpalania ognia oraz apteczki turystyczne.

BCB krzesiwa, paliwa, kuchenki składane

W swoim katalogu BCB posiada sprzęt do rozpalania ognia oraz do gotowania w warunkach terenowych. Krzesiwa syntetyczne i magnezowe umożliwią sprawne rozpalenia ognia. Paliwa żelowe o wysokiej efektywności są łatwe do podpalenia oraz działają w każdej pogodzie. Są bezpieczne w użyciu i przyjazne dla środowiska, szybko podgrzeją posiłek. Składane kuchenki na paliwo stałe to wygodny sposób gotowania w terenie. Mogą być używane w sytuacji awaryjnej, złożone zajmują minimalną ilość miejsca w ekwipunku.

BCB karimaty turystyczne

BCB oferuje składane karimaty oraz materace samopompujące. Mają niską wagę, a po złożeniu są wygodne w transporcie. Dobrze izolują od mokrego i zimnego podłoża, zapewniając wygodę i komfortowy sen. Doskonale sprawdzą się na biwaku oraz na wypadzie do lasu.

BCB sprzęt survivalowy na sytuacje awaryjne

W katalogu brytyjskiej marki znajduje się sprzęt survivalowy niezbędny w przypadku awaryjnej sytuacji w terenie. Wyposażenie do sygnalizacji awaryjnej sytuacji, ekwipunek do użycia w nieprzewidzianych sytuacjach oraz wyposażenie medyczne. Są to ważne lub niezbędne elementy ekwipunku np.: gwizdki, lusterka sygnalizacyjne, światła chemiczne, folie ratunkowe, śpiwory termiczne, zapałki survivalowe, mini kompasy, tabletki do uzdatniania wody oraz apteczki i wyposażenie medyczne.